sobota, 18 maja, 2024

Artyści przejmują dawny wybieg dla niedźwiedzi

Udostępnij

Artyści ubiegli miasto, które wciąż nie ma pomysłu jak zagospodarować dawny wybieg dla niedźwiedzi przy alei Solidarności. Na wybiegu jest realizowany autorski projekt artysty, który znany jest z działań na terenie warszawskiej Pragi. Projekt nazywa się „Złota Wyspa”.

Projekt jest realizowany jest przez Zachętę – Narodową Galerie Sztuki we współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym im. Antoniny i Jana Żabińskich, Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Centrum Sztuki Włączającej. „Złota Wyspa” to autorski projekt artysty Pawła Althamera, który jest znany m.in. z instalacji artystycznych w Parku Bródnowskim, a także kontrowersyjnej rzeźby Pana Gumy, która niegdyś stała przy skrzyżowaniu ulic Czynszowej i Stalowej.

Na byłym wybiegu niedźwiedzi do 30 lipca będą odbywały się różne działania artystyczne, które towarzyszą aktualnej wystawie w Zachęcie pt. „Drugiej wiosny nie będzie…”.

Czytanie, rysowanie i medytacja na wybiegu

– Wyspa usytuowana w środku miasta, na terenie dawnego wybiegu niedźwiedzi, ma być przestrzenią ciszy, kontemplacji „tu i teraz”, duchowym spa – antidotum na zgiełk miejski i przebodźcowanie – czytamy na stronie organizatora. – Ważną rolę w podejmowanych tu działaniach będą odgrywać międzypokoleniowe i międzyśrodowiskowe praktyki kolektywne: czytanie ulubionych książek, rysowanie, medytacja czy poznawanie alternatywnych dla werbalnych form komunikacji.

Dziś, 22 maja w godz. 17-18.30, odbędzie się wspólne czytanie z Pawłem Althamerem.

 

Grafika: Paweł Althamer

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Wiadomości

Wiadomości lokalne