poniedziałek, 27 maja, 2024

Bajki inspirowane snami najmłodszych z Pragi. Pierwszy spektakl już w niedzielę

Udostępnij

Kolejne fale wirusa atakują świat baśni, mutują zakończenia i bohaterów „Czerwonego kapturka”, „Bazyliszka” czy „Małej Syrenki”. Premiera nowego spektaklu Wędrownego Laboratorium Snów, Legend i Baśni, inspirowanego snami podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej z Pragi-Północ, już w najbliższą niedzielę.

Postacie z baśni szukają schronienia w świecie ludzi, który jest pełen napięcia przed rozpoczęciem roku szkolnego. W integracyjno-sportowo-wyczynowej szkole podstawowej nr 5324 zestresowani są rodzice, dzieci i nauczyciele ale przede wszystkim pani dyrektor. Gdy po roku nauczania online okazuje się, że jej placówka zajmuje ostatnie miejsce w rankingach, do szkoły przybywa na wizytację kurator z ministerstwa. Pani dyrektor postanawia walczyć o dyscyplinę i podwyższenie średniej ocen oraz dobre wrażenie na kuratorze jednak podczas wizytacji w szkole wybucha chaos, gdy okazuje się że jeden z uczniów jest… syrenkiem.

Spektakl Wędrownego Laboratorium Snów, Legend i Baśni pt. „Mały Syrenek” to opowieść, inspirowana snami podopiecznych świetlicy socjoterapeutycznej z Pragi-Północ, biorących udział w warsztatach baśnioterapeutycznych realizowanych przez Dagnę Ślepowrońską. Za scenariusz i reżyserię powstałego w ramach projektu spektaklu odpowiada Michał Walczak, którego teksty obrazują stan dziecięcej wyobraźni, opanowanej przez pandemię. Każdy pokaz to nowa historia, eksploatująca sny, legendy i baśnie snute przez samych widzów, ponieważ spektakl obfituje w improwizacje słowne z publicznością.

Premiera spektaklu odbędzie się 15 sierpnia o godz. 14 w Państwowym Muzeum Etnograficznym przy ul. Kredytowej 1. Wstęp jest płatny; bilet normalny kosztuje 40 zł, ulgowy (dzieci i młodzież do 18 lat) – 20 zł.

Organizatorami jest Stowarzyszenie „Konkluzja” Inwazja Klaunów, Praski Teatr Lalek, Warszawski Cyrk Magii i Ściemy, Miejsce spotkań Warszawa. Scenariusz i reżyseria: Michał Walczak

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne