wtorek, 18 czerwca, 2024

Bajkowy świat plakatu w Galerii Wileńskiej

Udostępnij

Galeria Wileńska i Teatr Baj zapraszają na podróż w czasie po bajkowym świecie plakatów. Do 4 września klienci Galerii mogą podziwiać oryginalne plakaty teatralne. Część z nich można wygrać w internetowym konkursie.

Wystawa plakatów teatralnych to podróż po kilkunastu spektaklach prezentowanych na scenach Teatru Baj. Historia najstarszych z nich sięga lat 50. i 60. ubiegłego wieku, gdy Bajem kierowali dyrektorzy Jerzy Dargiel a następnie Krzysztof Niesiołowski. Rocznikowo najmłodsze z plakatów pochodzą ze spektakli wystawianych w 2020 oraz 2021 r. Przekrój i różnorodność prezentowanego zbioru związana jest nie tylko z przestrzenią czasową dzielącą premiery spektakli, ale również ze zmianami w technice wykonania scenografii, lalek czy kostiumów. Również estetyka wykonania afiszy i plakatów teatralnych jest zupełnie inna. Tym samym prezentowana wystawa jest nie tylko okazją do lepszego poznania historii samego Teatru Baj, lecz także zgłębienia wiedzy o zmianach zachodzących na przestrzeni dekad w sztuce teatralnej dedykowanej dzieciom.

Sentymentalna podróż po spektaklach Teatru Baj

– Projekty realizowane na warszawskiej Pradze są od wielu lat jednym z filarów działalności Teatru Baj. W ramach naszych działań nawiązujemy liczne partnerstwa lokalne i wspólnie z partnerami realizujemy szereg inicjatyw artystycznych – mówi Ewa Piotrowska, dyrektor Teatru Baj. – Wystawa BAJ-owych plakatów to historyczna a jednocześnie sentymentalna podróż po spektaklach Teatru Baj, które prezentowaliśmy na swoich scenach na przełomie ostatnich kilkudziesięciu lat. Bardzo się cieszę, że w tę wyjątkową podróż możemy Państwa zabrać razem z naszym Partnerem Galerią Wileńską – dodaje.

To jednak nie koniec atrakcji, jakie organizatorzy wystawy przygotowali dla klientów galerii. Przez cały czas trwania wystawy będzie można wziąć udział w konkursie internetowym. Do wygrania są oryginalne plakaty Teatru Baj, wejściówki na wybrane spektakle oraz karty podarunkowe, które wykorzystać będzie można w Galerii Wileńskiej. By wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie „Który plakat z wystawy podoba ci się najbardziej i dlaczego?”. Szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się na profilu Galerii Wileńskiej na FB.

Pierwsza wspólna inicjatywa Galerii Wileńskiej i Teatru Baj

– Centrum handlowe wydaje się nieoczywistym miejscem na organizację wystawy. Mamy nadzieję, że pomysł zostanie entuzjastycznie odebrany przez naszych klientów. Galeria Wileńska, leżąca w samym centrum Pragi-Północ, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy nie tylko przez swoją ofertę, lecz także przez organizację tego typu wydarzeń wraz z lokalnymi partnerami – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej. – To jedna z pierwszych wspólnych inicjatyw Galerii Wileńskiej i Teatru Baj, ale z pewnością nie ostatnia – dodaje dyrektor centrum.

Wspólna inicjatywa jest także wstępem do nowego sezonu teatralnego, który to w Baju rozpoczyna się 4 września br. Od tego dnia widzowie spektakli będą mogli także skorzystać z darmowego parkingu w Galerii Wileńskiej. Wystarczy, że pokażą bilet z Teatru Baj w biurze parkingu, który znajduje się na poziomie -1. W weekendy parking w Galerii Wileńskiej jest bezpłatny.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne