czwartek, 13 czerwca, 2024

Będzie powtórne liczenie głosów na Michałowie i Szmulkach

Udostępnij

Wybory samorządowe na Pradze-Północ w okręgu nr 3 (Szmulki i Michałów) zostały przeprowadzone nieprawidłowo. 19 czerwca br. nastąpi ponowne przeliczenie głosów. Sąd zarządził też powtórne liczenie głosów w komisji nr 365 na Nowej Pradze.

Sąd Okręgowy dla Warszawy Pragi podjął decyzję na drugiej rozprawie. Wniosek złożyli radni Praskiej Wspólnoty Samorządowej, których reprezentował przewodniczący PWS Jacek Wachowicza.

W trakcie wyborów, w komisji przy ul. Otwockiej (trzeci okręg) okazało się, że zdublowano około 60 nazwisk wyborców, gdzie indziej wydano za dużo kart niż zapisano w protokole. Członkowie komisji w wielu przypadkach nie sprawdzali też liczby kart odebranych z urzędu i źle zaplombowali urny. Radni lokalnego komitetu przekazali bogaty materiał dowodowy, m.in. dokumentację zdjęciową i oświadczenia mieszkańców, co dla sądu stało się podstawą podjęcia takiej decyzji.

Głosy zostaną przeliczone ponownie 19 czerwca w siedzibie Sądu przy al. Solidarności 127.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne