czwartek, 13 czerwca, 2024

Bezpieczeństwo na bazarze Różyckiego i budowa centrum lokalnego na Hallera. Dziś rada dzielnicy

Udostępnij

Dziś w urzędzie dzielnicy odbędzie się sesja rady. W porządku obrad znalazły się m.in. informacja w sprawie budowy Centrum Lokalnego na pl. Hallera oraz dokończenie ścieżki rowerowej przy ul. Targowej. Początek sesji o godz. 17.

Radni będą dyskutować na temat działań Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który planuje wpisać do rejestru zabytków budynki znajdujące się na terenach po dawnej Fabryce Samochodów Osobowych (FSO). Na obrady zaproszono też prezydenta Warszawy, którego radni zapytają o losy budowy Centrum Lokalnego na pl. Hallera.

– Inicjatywa budowy Centrum Lokalnego na wiele lat zamroziła ważne i kluczowe inwestycje na placu – mówi Kamil Ciepieńko, wiceprzewodniczący rady dzielnicy ze stowarzyszenia Kocham Pragę. – Przez zaniechanie realizacji tego projektu miasto ma problem z takimi inwestycjami jak remont zniszczonej nawierzchni przy zatoce autobusowej na skrzyżowaniu z ulicą Dąbrowszczaków – dodaje radny.

Co dalej ze ścieżką rowerową przy Targowej?

Radni wysłali też zaproszenie do dyrektora Zarządu Dróg Miejskich, którego zapytają o niedokończoną ścieżkę rowerową na ul. Targowej róg ul. Ząbkowskiej. Z kolei burmistrzowie dzielnicy mają przedstawić radnym stan bezpieczeństwa na bazarze Różyckiego.

Sesja rady dzielnicy odbędzie się o godz. 17 w sali urzędu dzielnicy przy ul. Kłopotowskiego 15. Sesja jest otwarta dla mieszkańców. Bezpośrednia transmisje obrad będzie można śledzić na stronie internetowej urzędu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne