poniedziałek, 27 maja, 2024

Bezpłatne badania, warsztaty i atrakcje. Ruszają Praskie Dni Seniora

Udostępnij

Galeria Wileńska oraz Centrum Praskie Koneser, pod patronatem burmistrz dzielnicy Praga-Północ, i przy wsparciu stowarzyszenia Kocham Pragę, organizują cykl wykładów i warsztatów przeznaczonych dla osób starszych. Dni Seniora na Pradze odbędą się w dniach 17-18 września.

Podczas Praskich Dni Seniora starsi mieszkańcy dzielnicy i całej Warszawy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. W Galerii Wileńskiej przeprowadzane będą pomiary ciśnienia krwi i glukozy. W Centrum Praskim Koneser seniorzy będą mogli dodatkowo skorzystać też z porad rehabilitanta, diabetologa czy psychologa. W obu miejscach będzie też można zaszczepić się przeciwko COVID-19.

Wydarzenie trwać będzie dwa dni. W piątek, w programie przewidziano wykład interaktywny prowadzony przez psychologa „Emocjonalne zdrowie seniora” oraz warsztaty „Trening umysłu”. Zajęcia będą prowadzone w obu praskich obiektach.

W sobotę w Galerii Wileńskiej odbędzie się spotkanie z doradcą cyfrowym, który poruszy temat cyfrowej aktywizacji seniorów. W programie znalazły się także warsztaty kreatywne. Seniorzy będą mogli zaprojektować torby z elementami kaligrafii. W Centrum Praskim Koneser, oprócz wykładów, Zdrofit organizuje spotkanie z fizjoterapeutą i instruktorem fitness w ramach spotkań Aktywny Senior i Sprawny Senior oraz spotkanie autorskie z Katarzyną Bulicz-Kasprzak, autorką powieści „Saga wiejska. Zielone pastwiska”.

– Dla Galerii Wileńskiej ważne jest angażowanie się w życie dzielnicy i lokalnej społeczności. Osoby starsze są ważną częścią tej grupy i w obliczu szybko zmieniającej się rzeczywistości potrzebują naszego wsparcia. Cieszę się, że wspólnie z mieszczącym się po sąsiedzku Koneserem udało nam się stworzyć program Dni Seniora – mówi Marta Chojnacka, dyrektor Galerii Wileńskiej. – Jestem przekonana, że to wydarzenie zagości w praskim kalendarzu na dłużej.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na wykłady, zajęcia oraz badania obowiązują zapisy. By zarezerwować miejsce lub dowiedzieć się szczegółów na temat danego warsztatu, należy zadzwonić pod numer 731 874 993, w godzinach 10-14.

– Centrum Praskie Koneser to miejsce otwarte i dostępne dla wszystkich, również dla seniorów czy osób borykających się z ograniczeniami ruchowymi. Towarzyszy też mieszkańcom Pragi w codziennych zakupach i ambitnie rozwija ofertę kulturalną dzielnicy. W naturalny sposób, będąc częścią lokalnej społeczności, zależy nam także na dobrym samopoczuciu nestorów naszej praskiej rodziny. Dlatego takie projekty jak Dni Seniora, pozwalające im zadbać o swoje zdrowie i formę, są dla nas szczególnie ważne – mówi Monika Piwońska, dyrektor komercyjny Centrum Praskiego Koneser.

W obu obiektach rozstawione zostaną także punkty informacyjne praskich instytucji. W Galerii Wileńskiej będzie można zapisać się do Bródnowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy poznać repertuar Kina Złotego Wieku. O swoich działaniach opowie także Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”. Zarówno w Centrum Praskim Koneser, jak i Galerii Wileńskiej skorzystać będzie można z punktu informacyjnego Biblioteki Publicznej im. Księdza Jana Twardowskiego wraz z Punktem Cyfrowego Wsparcia Seniora.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne