środa, 17 lipca, 2024

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla praskich seniorów

Udostępnij

Ruszył program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie dla seniorów. Na Pradze-Północ osoby, które ukończyły 65 rok życia będą mogły zaszczepić się w dziewięciu placówkach.

Z bezpłatnych szczepień mogą skorzystać warszawiacy, którzy ukończyli 65 rok życia, są zameldowani na stałe lub czasowo w stolicy, rozliczają podatek dochodowy (PIT) w warszawskich urzędach skarbowych.

Celem programu jest zapobieganie przypadkom zachorowań na grypę wśród populacji z grupy podwyższonego ryzyka (osób od 65 roku życia) oraz profilaktyka powikłań pogrypowych, m.in. zapalenia płuc i oskrzeli, zapalenia ucha oraz zaburzeń pracy serca.

– Grypa jest wywoływana przez wirusy, przez które bardzo łatwo się zarazić. Wystarczy, że chora osoba kichnie lub kaszlnie, a my będziemy obok. Wirusy przenoszą się drogą kropelkową, co oznacza, że są rozpylane w powietrzu – mówi Grażyna Prasek, ekspert „Przeglądu” w dziedzinie zdrowia. Na temat grypy i tego, jak należy się przed nią chronić przeczytamy w artykule Nie daj się grypie.

Szczepienia przeciwko grypie na Pradze-Północ

Wykaz placówek, w których może bezpłatnie zaszczepić się przeciwko grypie:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne