sobota, 18 maja, 2024

AKTUALIZACJA: Koszewska wygrała! Bokserka z warszawskiej Pragi. Dzielnica ma swoją reprezentantkę na igrzyskach w Tokio

Udostępnij

Jutro Karolina Koszewska-Łukasik, dziewczyna z Pragi-Północ, stanie w bokserskim ringu podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2021. Jej przeciwniczką będzie reprezentantka Uzbekistanu. 

AKTUALIZACJA: Karolina Koszewska-Łukasik pokonała Uzbekistankę Shakhnozę Yunusovą aż 5:0. Nasza reprezentantka z Pragi awansowała do 1/8 finału! W kolejnej walce zmierzy się z Turczynką Busenaz Surmeneli.

Karolina, która na co dzień mieszka na Pradze-Północ, jest zawodową bokserką i kick-bokserką, mistrzynią świata i Europy w kick-boxingu i złotą medalistką igrzysk europejskich. – Przede wszystkim jestem mamą dwóch chłopców i żoną na pełny etat – pisze o sobie zawodniczka.

Karierę sportową zaczęła w 1999 r. Została wtedy vice mistrzynią świata w kick-boxingu. W 2001 r. na jej koncie było już mistrzostwo Europy, a w 2003 i w 2005 r. wywalczyła mistrzostwo świata.

Jej kolejnym krokiem w karierze był boks, który trenowała m.in. w Legii Warszawa. W 2003 r. podczas mistrzostw Europy w boskie amatorskim zdobyła srebrny medal, w 2004 brązowy, a rok później sięgnęła po złoto. Na mistrzostwach Polski wywalczyła kolejno pięć złotych medali, od 2002 do 2005 r.

Po 7 latach przerwy, które poświęciła rodzinie, Karolina wróciła w 2015 r. na zawodowy ring i zdecydowała się kontynuować karierę w boksie. Bilans walk zawodowych na dzień 8 września 2019 r. to 13 walk i 12 zwycięstw, z czego trzy przez nokauty.

Karolina Koszewska-Łukasik stoczy swój bokserski pojedynek z Shakhnozą Yunusovą, reprezentantką Uzbekistanu o godz. 4.30 polskiego czasu. Niestety, w tym samym czasie TVP Sport zdecydował się na transmisję meczu Polska-Łotwa koszykarzy.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne