piątek, 14 czerwca, 2024

Boże Ciało na Pradze-Północ. Ulicami dzielnicy przejdą uroczyste procesje

Udostępnij

W czwartek, z okazji święta Bożego Ciała, na Pradze-Północ odbędą się trzy procesje. W trakcie uroczystości możliwe są chwilowe utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej.

Pierwsza procesja przejdzie w godz. 11.00-12.00 z kaplicy z wizerunkiem Matki Bożej Stolicy Mądrości przy ul. Brzeskiej 12, przy dawnym szpitalu kolejowym trasą: Brzeska – Wieczorkiewicza – Markowska – Ząbkowska – Brzeska. Może to skutkować wprowadzeniem tras zmienionych dla autobusów linii 138 i 170.

O tej samej godzinie rozpocznie się procesja w parafii katedralnej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ul. Floriańskiej. Jej uczestnicy przejdą ulicami: Floriańską – Jagiellońską – Kłopotowskiego – Sierakowskiego. W przypadku braku możliwości przejazdu ul. Kłopotowskiego autobusy linii 162 zostaną skierowane na trasę objazdową.

Kwiaty przy wejściu do parku Praskiego. Fot. KC/Przegladpraski.pl

Ostatnia odbędzie się w godz. 11.45-13.45 w parafii Matki Bożej Loretańskiej przy ul. Ratuszowej. Uczestnicy procesji przejdą ulicami: Ratuszową – Inżynierską – 11 listopada – Targową – Ratuszową. Dla autobusów linii 100, 162, 166, 169 i 170 mogą zostać wprowadzone trasy zmienione.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne