czwartek, 18 lipca, 2024

Budżet obywatelski. Na Pradze ruszyło głosowanie

Udostępnij

Ponad 2 mln zł, tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Pragi-Północ m.in. w postaci ławek, zmodernizowanych podwórek czy nasadzeń. Do 23 września można głosować w budżecie obywatelskim. Do wyboru mamy 68 projektów.

Udział w głosowaniu może wziąć każdy warszawiak, nie trzeba być zameldowanym ani pełnoletnim, wystarczy być mieszkańcem Warszawy. Każdy może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych (w jednej wybranej przez siebie dzielnicy) oraz 10 projektów ogólnomiejskich. Należy jednak pamiętać, że można zagłosować tylko raz.

Jak zagłosować w budżecie obywatelskim?

  • przez internet

To najszybsza forma głosowania. Po wejściu na stronę app.twojbudzet.um.warszawa.pl klikamy przycisk ROZPOCZNIJ GŁOSOWANIE, następnie wpisujemy nasz adres mailowy i klikamy WYŚLIJ LINK DO GŁOSOWANIA. Sprawdzamy naszą skrzynkę – powinna tam być wiadomość i link, który umożliwi nam dalsze głosowanie – klikamy!

Wybieramy PROJEKTY DZIELNICOWE (później wrócimy i wybierzemy PROJEKTY OGÓLNOMIEJSKIE), szukamy Pragi-Północ i wskazujemy pomysły, na które chcemy oddać nasz głos. Możemy zagłosować na maksymalnie 15 projektów w dzielnicy i 10 w mieście. Warto jednak przemyśleć wybór. Lepiej wybrać mniej, ale być pewnym, że są naprawdę potrzebne.

Po wyborze klikamy zielony przycisk DALEJ, uzupełniamy dane (te informacje nie będą nikomu udostępniane), ponownie klikamy DALEJ, raz jeszcze sprawdzamy nasz wybór i jeśli wszystko się zgadza wybieramy przycisk ZAGŁOSUJ. Sprawdzamy naszą skrzynkę, powinien być tam e-mail z potwierdzeniem oddania głosu.

  • papierowo (osobiście)

Musimy przyjść do Urzędu Dzielnicy Praga-Północ przy ul. Kłopotowskiego 15 z dokumentem tożsamości – będzie potrzebny do głosowania. W urzędzie otrzymamy kartę do głosowania. Na miejscu będzie również pracownik urzędu, który może nam pomóc w zagłosowaniu.

Wypełniamy kartę, stawiając X przy projektach, które wybraliśmy (dzielnicowe i ogólnomiejskie). Uzupełniamy dane i oddajemy wypełnioną kartę w punkcie głosowania.

Projekty, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Zwycięskie pomysły poznamy 3 października.

Nasze typy w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego na Pradze-Północ:

  • Zielona Brzeska – zielona droga do szkoły
  • Nowe atrakcje w parku Praskim
  • Naprawa alejek w parku Praskim
  • Sala bokserska
  • Przywróćmy gazowe latarnie na Jadowskiej
  • Tężnia solankowa na skwerze przy Floriańskiej
  • Remont historycznego bunkra przy Jasińskiego

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne