czwartek, 18 lipca, 2024

Cały tydzień tylko dla seniorów z Pragi-Północ. Znamy program

Udostępnij

Koncerty, warsztaty, projekcje filmowe, aktywności sportowe i artystyczne oraz wiele innych propozycji! Do 2 października trwają Warszawskie Dni Seniora! Wyjątkowy program dla seniorów przygotowała także Praga-Północ.

Warszawskie Dni Seniora to wiele wyjątkowych atrakcji organizowanych dla seniorów we wszystkich dzielnicach. Warto też podkreślić, że o tę szczególną grupę Warszawa dba przez cały rok. To nie tylko bezpłatne szczepienia, usługi opiekuńcze, Akademia Liderów 60+ czy edukacja cyfrowa wraz z możliwością nauki obsługi komputera i internetu. Mieszkający na terenie stolicy seniorzy mają także do dyspozycji pomoc Złotej Rączki oraz aktywnie biorą udział w wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mają także bezpłatny, kolorowy miesięcznik „Pokolenia” wydawany przez Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”.

Święto seniorów na Pradze-Północ

W tym roku Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Północ zaprasza seniorów do wspólnego świętowania! W związku z Warszawskimi Dniami Seniora przygotowana została bogata oferta. Wśród aktywności znalazły się m.in. projekcje filmowe, warsztaty nordic walking, wycieczki po Pradze, pilates, trening pamięci dla seniorów, warsztaty z lawendą, wycieczka do Muzeum Drukarstwa Warszawskiego.

Muzyczna uczta dla seniorów na placu Hallera

Największym wydarzeniem będzie czwartkowy (30.09) piknik na placu Hallera. Wystąpią: zespół Cała Praga Śpiewa oraz kabaret seniorów z Brzeskiej. Organizatorem Dni Seniora na Pradze-Północ jest Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Domem Dziennego pobytu przy ul. Brzeskiej 4a oraz Klub Złotego Wieku, ul. Jagiellońska 56/1B.

Warszawskie dni seniora na Pradze-Północ

28 października (wtorek)

  • godz. 11.00 – warsztaty nordic walking – nauka poprawnego chodzenia z kijkami.
    Dom Dziennego Pobytu, ul. Brzeska 4a
  • godz. 12.00 – wycieczka do Muzeum Drukarstwa Warszawskiego, ul. Ząbkowska 23/25. W otwartym na nowo Muzeum zwiedzający zapoznają się z przykładami zabytków techniki drukarskiej, niuansami artystycznych technik graficznych i wytworami sztuki drukarskiej, m.in. książkami i akcydensami. Zwiedzanie muzeum z przewodnikiem. Zbiórka o 11.30 przed Klubem Złotego Wieku przy ul. Jagiellońska 56/1B. Liczba miejsc w grupie ograniczona: 10 os. Zapisy telefoniczne: 22 818 64 02;

29 października (środa)

  • godz. 10.30 – Czy to jeszcze pamiętasz ? – wycieczka po zapomnianych miejscach Pragi zaplanowana przez pana Bogusława Bocheńskiego, z amatorem fotografem panem Januszem Kosiorkiem. Dom Dziennego Pobytu, ul. Brzeska 4a

30 października (czwartek)

  • godz. 12.00 – piknik na Placu Hallera. Występ zespołu Cała Praga Śpiewa z zaproszonymi gośćmi, Kabaret seniorów z Brzeskiej, koncert zespołu muzyczno- wokalnego, symboliczny poczęstunek.

1 października (piątek)

  • godz. 10.30 – Kuźnia formy – pilates dla otyłych i dojrzałych.
    Dom Dziennego Pobytu, ul. Brzeska 4a
  • godz. 12. 00 – warsztaty z lawendą. Przygotowanie lawendowych woreczków zapachowych – relaks i aromaterapia. Liczba miejsc w grupie ograniczona: 10 os. Zapisy telefoniczne: 22 818 64 02

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne