środa, 17 lipca, 2024

Centrum Wielokulturowe za miliony

Udostępnij

Dziennikarze „Gazety Polskiej” ustalili, że działalność Centrum Wielokulturowego przy pl. Hallera w ciągu ostatnich dwóch lat kosztowała podatników ponad 970 tys. zł. To nie koniec wydatków. Nowa umowa, obowiązująca do 2022 roku, jest prawie dwa razy wyższa i opiewa na kwotę 1 mln 850 tys. zł.

Umowa została podpisana przez warszawski ratusz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego „Pro Humanum”, które od 2017 r. jest operatorem Centrum Wielokulturowego przy pl. Hallera. Prezesem Stowarzyszenia jest Jolanta Lange, która, jak informują dziennikarze „GP”, w okresie PRL była tzw. tajnym współpracownikiem SB. Redakcja publikuje fragmenty dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, które dotyczą prezes centrum.

Najdroższa umowa w 2019 r.

Umowa ze stowarzyszeniem, podpisana przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, jest najdroższą w całym 2019 r. Jak czytamy na stronie Centrum Wielokulturowego; głównym działaniem placówki jest wspieranie dialogu międzykulturowego oraz integrację cudzoziemców ze społecznością. Placówka prowadzi bezpłatne poradnictwo prawne i zawodowe oraz naukę języka polskiego. Oferuje także wsparcie psychologiczne oraz pomoc przy wypełnianiu wniosków pobytowych, kompletowaniu niezbędnych dokumentów etc.

Działalność stowarzyszenia „Pro Humanum” polega m.in. na budowaniu otwartego społeczeństwa obywatelskiego, przeciwdziałaniu dyskryminacji i zapobieganiu wykluczeniu społecznemu. Stowarzyszenie, na zlecenie miasta, organizowało też cykl wydarzeń towarzyszących Paradzie Równości.

źródło: Trzaskowski. Miliony i tajna współpracowniczka SB. Gazeta Polska

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne