poniedziałek, 27 maja, 2024

Chopin na Pradze. Nocny koncert w metrze

Udostępnij

Jutrzejsza noc na Pradze-Północ będzie wyjątkowa. Na stacji metra Stadion Narodowy będzie można usłyszeć na żywo muzykę Fryderyka Chopina. Utwory kompozytora będzie też można usłyszeć na ulicach warszawskiej Pragi. Zagra je jeden z uczestników 18. edycji Konkursu Chopinowskiego.

Koncert, w ramach cyklu „W Warszawie wszystko gra Chopina”, odbędzie się w nocy z 14 na 15 października, o godz. 01.00. na stacji metra Stadion Narodowy.

Z kolei w niedzielę – 17 października – po Warszawie będzie jeździł chopinowski tramwaj z muzyką na żywo graną przez pianistów. Trasa przejazdu: pl. Narutowicza – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – rondo Waszyngtona – al. Zieleniecka i dalej na Pragę Północ: ul. Targowa – ul. Jagiellońska – rondo Starzyńskiego. Następnie przez most Gdański tramwaj wróci na lewy brzeg Warszawy (rondo Radosława – ul. Okopowa – ul. Towarowa – pl. Zawiszy – pl. Narutowicza).

Konkurs Chopinowski odbywa się do 21 października, kiedy to odbędzie się uroczystość wręczenia nagród wraz z koncertem laureatów. Głównym organizatorem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina jest Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.

Fot. Pexels

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne