niedziela, 19 maja, 2024

Coraz więcej wypadków na Pradze

Udostępnij

Wzrosła liczba wypadków na Pradze-Północ – wynika z najnowszego raportu Zarządu Dróg Miejskich. W 2016 r. było ich 49, czyli więcej niż w 2015 r. (41) i mniej niż w 2014 r. (59).

Niechlubny prym wiedzie tutaj rondo Starzyńskiego, gdzie w zeszłym roku doszło do czterech wypadków. Rannych zostały tam pięć osób. Niebezpieczny jest też odcinek ul. Jagiellońskiej od ul. Golędzinowskiej do ul. Batalionu Platerówek. W zeszłym roku doszło tu aż do trzech wypadków, w których dwie osoby zostały ranne (w tym jeden pieszy), a dwie – zabite.

Jak wynika z „Raportu o stanie bezpieczeństwa drogowego w Warszawie”, w ubiegłym roku w Warszawie doszło do 914 wypadków, w których poszkodowanych zostało 1091 osób (1037 rannych, 25 zabitych na miejscu zdarzenia, 29 zmarłych w wyniku obrażeń). Odnotowano także 1807 kolizji drogowych.

Najczęstszym rodzajem wypadków są niestety nadal wypadki z pieszymi, które stanowią 44 proc. ogólnej liczby wypadków. Jednak 61 proc. osób, które zginęły na drogach, to właśnie piesi. Częstym rodzajem wypadków są też zderzenia boczne – to 34 proc. wszystkich wypadków oraz zderzenia tylne – 13 proc.

Sprawcami wypadków są głównie kierujący pojazdów. Z ich winy odnotowano 89 proc. wszystkich wypadków, natomiast 10 proc. zdarzeń miało miejsce z winy pieszego. Przyczyną większości wypadków są cztery rodzaje wykroczeń popełnianych przez kierujących. Najczęstszym przewinieniem jest nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu oraz nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu.

Sprawcami największej liczby wypadków są kierowcy samochodów osobowych. W 2016 roku odnotowano również wzrost liczby sprawców wypadków wśród rowerzystów, motocyklistów i kierowców ciężarówek (w każdym przypadku wzrost o 8 wypadków). Spadła liczba wypadków spowodowanych przez kierujących pojazdami komunikacji miejskiej.

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne