niedziela, 19 maja, 2024

Czy deweloper znajdzie nam wymarzoną nieruchomość?

Udostępnij

Zakup własnego mieszkania – marzenie z dzieciństwa, które prędzej czy później można zrealizować. Własne, cztery ściany to przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa i nieograniczonej wolności. Możemy je bowiem urządzić w taki sposób, by jak najlepiej dopasowało się ono do naszych potrzeb. We własnym mieszkaniu możemy spędzać czas, spotykać się ze znajomymi, a także rozwijać się na różnych płaszczyznach. Jednak kluczem do sukcesu jest wybranie takiej nieruchomości, która faktycznie będzie spełnieniem naszych marzeń. Czy deweloper może więc nam w tym pomóc?

Deweloper – szeroka oferta i doświadczenie na rynku nieruchomości

Wiele osób, tak naprawdę, nie ma większego pojęcia odnośnie tego, w jaki sposób zabrać się za proces poszukiwania oraz kupna nieruchomości. Nie dziwmy się – nikt się tym samodzielnie nie zajmuje, a decyzja ta jest na tyle ważna, że jej konsekwencje mogą ciągnąć się za nami przez całe życie.  Wobec tego, faktycznie można zwrócić się do dewelopera. Jest to właściwa osoba, na właściwym miejscu, która powoli i krok po kroku powinna przeprowadzi nas przez wszystkie etapy wyboru i kupna nieruchomości. Jednocześnie pojawia się tu kilka aspektów, które trzeba uwzględnić. Przede wszystkim:

  • stawiajmy na dewelopera, który jest doświadczony – najlepsi na rynku nieruchomości jak np. forestclub.com.pl, posiadają najszerszą bazę ofert, a także cieszą się zaufaniem wśród klientów;
  • sprawdźmy, jakie opinie o deweloperze można znaleźć w sieci – Internet to w dzisiejszych czasach najlepsze źródło informacji. Sprawdźmy więc, jakie rekomendacje, opinie i recenzje zebrał dany deweloper. Mogą być one dla nas cenną wskazówką.

Nie śpieszmy się z wyborem dewelopera i nie działajmy pod presją. Dajmy sobie czas na znalezienie takiego „partnera” do współpracy, który spełni nasze oczekiwania.

Deweloper znajdzie nam wymarzoną nieruchomość, ale nie czyta nam w myślach

Współpraca z deweloperem podczas poszukiwań odpowiedniej nieruchomości powinna być prosta, szybka i opierać się na wzajemnym zrozumieniu. Jednocześnie wiele osób podchodzi do tej współpracy w sposób nonszalancki i nielogiczny. Deweloper jest osobą, która faktycznie może nam pomóc w znalezieniu odpowiedniej nieruchomości, ale jednocześnie nie posiadł on mocy czytania nam w myślach. Co to oznacza w praktyce? Otóż na każde spotkanie z deweloperem powinniśmy przyjść przygotowani. Od tego zależy sukces naszej współpracy, a także jej przebieg. Rozważmy więc następujące kwestie:

  • jakie mieszkanie nas dokładnie interesuje: gdzie?, na jakiej ulicy? w jakim otoczeniu?;
  • jaki metraż i rozkład pomieszczeń najbardziej nam odpowiada?
  • czy zależy nam na wysokim standardzie wykończenia czy może sami chcemy przeprowadzić remont?
  • jakim budżetem dysponujemy i jakie rachunki jesteśmy w stanie zapłacić?

Poznając odpowiedź na te pytania, uda się nam sprecyzować własne preferencje. Przekazując je deweloperowi podczas wstępnego wywiadu, znacznie ułatwimy mu pracę!

Zachowajmy otwarty umysł – to znacznie ułatwi wybór nieruchomości!

Ostatnią kwestią, która jest istotna z naszego punktu widzenia, a także z punktu widzenia dewelopera, to zachowanie otwartego umysłu. Nie zawsze zaproponowana nieruchomość spełni wszystkie kryteria, jakie przed nią stawiamy. Jednak jeśli zdecydujemy się na kompromis, możemy zyskać znacznie więcej. Często za cenę kilku metrów kwadratowych, możemy zyskać np. balkon czy miejsce parkingowe. Taka ugoda z pewnością jest tego warta i znacznie skuteczniej przybliży nas do zakupu wymarzonej nieruchomości!

Artykuł sponsorowany

Jesteśmy na Google News! Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne