poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Czy na Pradze-Północ można pić legalnie alkohol nad Wisłą? Zapytaliśmy władze miasta

Udostępnij

Zniesienie stanu epidemii oznacza, że nad Wisłą znów można legalnie spożywać alkohol. Przepis ustalony przez radę Warszawy w 2018 r. dotyczy tylko wybranych obszarów nad rzeką. Sprawdziliśmy, w których miejscach na praskim brzegu Wisły można bez przeszkód pić wysokoprocentowe napoje.

W 2018 r. rady Warszawy podjęła specjalne uchwały, na mocy których pozwolono mieszkańcom legalnie spożywać alkohol nad Wisłą. Uchwały dotyczyły bulwarów wiślanych, położonych na lewym brzegu rzeki, i plaży Poniatówka na wysokości Stadionu Narodowego, na Pradze-Południe (Kamionek). Sytuacja zmieniła się po wybuchu pandemii, wtedy radni, żeby zapobiec zgromadzeniom, ponownie wprowadzili zakaz.

Jak informuje portal Onet.pl, 16 maja stan pandemii został zastąpiony stanem zagrożenie epidemiologicznego, a to oznacza, że nad Wisłą znów obowiązują przepisy z 2018 r., czyli alkohol można spożywać bez strachu, że zostaniemy ukarani mandatem.

Alkohol legalny nad Wisłą na Pradze-Północ?

Zapytaliśmy władze miasta, czy podobne rozwiązania prawne dotyczą też wiślanego brzegu na wysokości zoo, na Pradze-Północ, pomiędzy mostami Gdański i Śląsko-Dąbrowskim. – Uchwała nie obejmuje ścieżki rekreacyjnej między mostami Gdańskim i Śląsko-Dąbrowskim. Ze względu na spacerowy i przyrodniczy charakter tego terenu miasto nie występowało o objęcie tego obszaru odstępstwem od zakazu spożywania alkoholu – tłumaczy Przeglądowi Praskiemu Wojciech Staszewski z Urzędu m.st. Warszawy.

To oznacza, że spożywanie alkoholu nad Wisłą na Pradze-Północ nadal pozostaje nielegalne i jest traktowane jako wykroczenie zagrożone karą grzywny, czyli np. mandatem.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne