piątek, 14 czerwca, 2024

Czy Warszawa zamraża inwestycje na Pradze-Północ? Radni zapytają o to prezydenta

Udostępnij

W najbliższą środę odbędzie się posiedzenie Rady Dzielnicy Praga-Północ. Zaproszenie do udziału w obradach otrzymał prezydent miasta. Radni będą chcieli zapytać o inwestycje, które ratusz wciąż odkłada w czasie, m.in. Centrum Lokalne na pl. Hallera, budowę Trasy Świętokrzyskiej i Trasy Tysiąclecia.

Pierwsze punkty porządku obrad dotyczą zmian budżetowych w skarbie dzielnicy, m.in. przesunięcia środków finansowych pomiędzy wydziałami i projektami realizowanymi przez urząd.

Warszawa zamraża inwestycje na Pradze-Północ

Radni Pragi-Północ zaprosili do udziału w obradach prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, który miałby przekazać informację na temat Centrum Lokalnego na pl. Hallera i powodów zamrożenia tej inwestycji przez władze miasta. Radni chcieliby też wysłuchać planów władz Warszawy dotyczących inwestycji drogowych, m.in. losów budowy Trasy Świętokrzyskiej i Trasy Tysiąclecia. Wątpliwe jednak, czy ktokolwiek z zarządu miasta pojawi się podczas obrad. Ostatnie wydarzenia, m.in. nadzwyczajna sesja w sprawie ośrodka dla narkomanów i bezdomnych w Szpitalu Praskim, pokazały, że prezydentowi i jego zastępcom Praga wcale nie jest po drodze.

Z kolei zarząd dzielnicy ma przedstawić podczas sesji informacje na temat remontów budynków, co do których występują roszczenia spadkobierców.

Radni chcą przywrócić ruch dwukierunkowy na Rzeszotarskiej i Wieczorkowicza

Radni będą też dyskutowali nad przywróceniem ruchu dwukierunkowego na ulicach Rzeszotarskiej i Wieczorkowicza. Jak czytamy w projekcie stanowiska; rada uzasadnia zmiany względami bezpieczeństwa, co ma wpłynąć na poprawę układu komunikacyjnego zmienionego po wprowadzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Mieszkańcom Pragi łatwiej też będzie wyjechać z ulic Brzeskiej oraz Wileńskiej.

Sesja odbędzie 21 kwietnia o godz. 16, w trybie zdalnym. Aby wziąć udział w sesji należy skontaktować się z Wydziałem Obsługi Rady do 20 kwietnia, do godz. 12, pod adresem: ppn.wor@um.warszawa.pl

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne