piątek, 24 maja, 2024

Dariusz Kacprzak

Udostępnij

Od wielu lat mieszka na Białołęce, ale szczególnym sentymentem darzy Pragę-Północ. Absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim i prawa na SWPS Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym. Uczęszczał również na studia podyplomowe z MBA w Prywatnej Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Warszawie oraz zarządzania w administracji na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Na tej uczelni ukończył również studia doktoranckie z zakresu zarządzania.

Ma za sobą bogate doświadczenia zawodowe, zarówno w sektorze prywatnym jak i publicznym. Pracował jako prywatny przedsiębiorca, członek zarządu spółek prawa handlowego, a także pracownik administracji samorządowej m. in. pełnił funkcję Dyrektora Biura Rady m. st. Warszawy. Był też wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego i WSZN im. Polanowskiego.

Od dzieciństwa zafascynowany kinem, co zaowocowało rolami w filmach „Pan Kleks w kosmosie” oraz „Kochankowie mojej mamy”. W tym samym czasie absorbował go taniec towarzyski. Lekcje pobierane u najlepszych trenerów na świecie zaowocowały tytułami mistrzowskimi oraz możliwością wielokrotnego reprezentowania naszego kraju w Mistrzostwach Świata i Europy. Po zakończeniu działalności na tym polu oddał się pracy trenerskiej. Współpracował z takimi sławami jak Iwona i Arkadiusz Pavlovic, Karolina i Krzysztof Wasilewscy oraz Piotr Galiński. Amatorsko, uprawia tenis ziemny, którego jest też zapalonym kibicem. Do końca 2014 r. pełnił funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia Klubu Tenisowego Legia.

Publikuje w Dzienniku Gazecie Prawnej, m.in. komentarze do Ustawy o pracownikach samorządowych. Jest ekspertem do spraw samorządowych – współpracuje m. in. z Kancelarią Premiera Rady Ministrów.

Bezpartyjny. Reprezentuje w praskim samorządzie Stowarzyszenie Kocham Pragę, zaś w warszawskim – Warszawską Wspólnotę Samorządową. Obecnie pełni funkcję wiceburmistrza dzielnicy Praga-Północ.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne