piątek, 1 marca, 2024

Darmowe rośliny i nowoczesna śmieciarka. Galeria Wileńska jeszcze bardziej ekologiczna

W najbliższy piątek wszyscy, którzy odwiedzą galerie handlową przy placu Wileńskim, będą mogli zobaczyć jak wygląda nowoczesna śmieciarka i jak działa elektryczna taksówka. Na klientów galerii czekają też darmowe sadzonki roślin, warsztaty z recyklingu i segregacji odpadów. Wydarzenie odbędzie się w ramach kampanii EkoWileńska.

– Kampania EkoWileńska idealnie wpisuje się w regularnie podejmowane w Galerii Wileńskiej działania na rzecz promowania proekologicznych rozwiązań oraz inicjatywy związane z ochroną środowiska. Zależy nam na budowaniu pozytywnych nawyków wśród społeczności i proponowaniu rozwiązań, które można z łatwością wprowadzić do codziennego życia. Liczymy, że dzięki organizacji wydarzeń w ramach kampanii, zachęcimy kolejne osoby do działań na rzecz dobra naszej planety – mówi Martyna Rozesłaniec, rzecznik prasowy centrum handlowego Galeria Wileńska.

Darmowe rośliny dla mieszkańców

W piątek, 23 czerwca, na klientów centrum będą czekały m.in. darmowe sadzonki ziół – bazylii, mięty, melisy, oregano czy lubczyku. Otrzyma je pierwszych 200 ekoklientów, którzy zrobią zakupy w Galerii Wileńskiej oraz pokażą bilet ZTM, zrobione 5 tysięcy kroków w dowolnej aplikacji czy też dotrą do obiektu rowerem lub hulajnogą.

Tego dnia, dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie, odbędą się również rodzinne warsztaty edukacyjne dotyczące recyklingu i segregowania odpadów. Dodatkową atrakcją będzie nowoczesna śmieciarka, która stanie przed obiektem. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania będą opowiadać, w jaki sposób działa, a dzieci – z pozycji samego kierowcy – przekonają się, jak taki pojazd wygląda od wewnątrz.

Przed wejściem głównym do Galerii Wileńskiej powstanie także strefa EcoCar z elektryczną taksówką EV6, do której również będzie można wsiąść. Ponadto samochód zostanie oklejony magnesami, które klienci będą mogli zabrać ze sobą, a 10 szczęśliwców wygra vouchery na przejazd o wartości 50 zł.

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:51 Stack trace: #0 /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(658): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('//wp-content/wf...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 51