czwartek, 13 czerwca, 2024

Darmowe rośliny i nowoczesna śmieciarka. Galeria Wileńska jeszcze bardziej ekologiczna

Udostępnij

W najbliższy piątek wszyscy, którzy odwiedzą galerie handlową przy placu Wileńskim, będą mogli zobaczyć jak wygląda nowoczesna śmieciarka i jak działa elektryczna taksówka. Na klientów galerii czekają też darmowe sadzonki roślin, warsztaty z recyklingu i segregacji odpadów. Wydarzenie odbędzie się w ramach kampanii EkoWileńska.

– Kampania EkoWileńska idealnie wpisuje się w regularnie podejmowane w Galerii Wileńskiej działania na rzecz promowania proekologicznych rozwiązań oraz inicjatywy związane z ochroną środowiska. Zależy nam na budowaniu pozytywnych nawyków wśród społeczności i proponowaniu rozwiązań, które można z łatwością wprowadzić do codziennego życia. Liczymy, że dzięki organizacji wydarzeń w ramach kampanii, zachęcimy kolejne osoby do działań na rzecz dobra naszej planety – mówi Martyna Rozesłaniec, rzecznik prasowy centrum handlowego Galeria Wileńska.

Darmowe rośliny dla mieszkańców

W piątek, 23 czerwca, na klientów centrum będą czekały m.in. darmowe sadzonki ziół – bazylii, mięty, melisy, oregano czy lubczyku. Otrzyma je pierwszych 200 ekoklientów, którzy zrobią zakupy w Galerii Wileńskiej oraz pokażą bilet ZTM, zrobione 5 tysięcy kroków w dowolnej aplikacji czy też dotrą do obiektu rowerem lub hulajnogą.

Tego dnia, dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie, odbędą się również rodzinne warsztaty edukacyjne dotyczące recyklingu i segregowania odpadów. Dodatkową atrakcją będzie nowoczesna śmieciarka, która stanie przed obiektem. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania będą opowiadać, w jaki sposób działa, a dzieci – z pozycji samego kierowcy – przekonają się, jak taki pojazd wygląda od wewnątrz.

Przed wejściem głównym do Galerii Wileńskiej powstanie także strefa EcoCar z elektryczną taksówką EV6, do której również będzie można wsiąść. Ponadto samochód zostanie oklejony magnesami, które klienci będą mogli zabrać ze sobą, a 10 szczęśliwców wygra vouchery na przejazd o wartości 50 zł.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne