wtorek, 18 czerwca, 2024

Dodatkowe wejście do ZOO z problemami

Udostępnij

Władze miasta postanowiły o budowie nowego wejścia do ZOO od strony ul. Jagiellońskiej. Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższych dwóch lat. Mieszkańcy zwracają jednak uwagę na problemy, które niesie za sobą inwestycja. Interweniuje radny.

Nowe wejście ma się pojawić się na wysokości pl. Hallera. Odwiedzający wchodziliby wtedy do ogrodu od strony Słoniarnii. – Pomysł jest świetny, ale ma poważną wadę. Ta część dzielnicy jest zupełnie nieprzygotowana do przyjęcia setek samochodów gości Ogrodu Zoologicznego – mówi Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy Praga-Północ. Jak dodaje, budowa wejścia w tym miejscu pozwoli na ożywienie placu Hallera, który walczy o status salonu Nowej Pragi. Plac ma jednak służyć mieszkańcom, a nie jako parking.

Patrząc z perspektywy mieszkańców budynków zlokalizowanych przy ul. Jagiellońskiej i pl. Hallera, w których sąsiedztwie ma znaleźć się wejście, oznacza to blokadę osiedla przez samochody przyjezdnych – gości ogrodu. Przykładem jest ul. Ratuszowa, ul. Wybrzeże Helskie oraz rejon ronda S. Starzyńskiego, gdzie samochody parkują na każdym możliwym skrawku jezdni lub chodnika. Brak parkingów dedykowanych odwiedzającym Zoo sprawi, że praktyki te przeniosą się na ulice Nowej Pragi – osiedla, które od lat walczy z deficytem miejsc parkingowych – czytamy w piśmie, które radny wysłał do prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Przykład nielegalnego parkowania na ul. Wybrzeże Helskie

komunikacja-parkowanie-zoo-wybrzeze-helskie-b

komunikacja-parkowanie-zoo-wybrzez-helskie

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne