czwartek, 29 lutego, 2024

Dodatkowe wejście do ZOO z problemami

Władze miasta postanowiły o budowie nowego wejścia do ZOO od strony ul. Jagiellońskiej. Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu najbliższych dwóch lat. Mieszkańcy zwracają jednak uwagę na problemy, które niesie za sobą inwestycja. Interweniuje radny.

Nowe wejście ma się pojawić się na wysokości pl. Hallera. Odwiedzający wchodziliby wtedy do ogrodu od strony Słoniarnii. – Pomysł jest świetny, ale ma poważną wadę. Ta część dzielnicy jest zupełnie nieprzygotowana do przyjęcia setek samochodów gości Ogrodu Zoologicznego – mówi Kamil Ciepieńko, radny dzielnicy Praga-Północ. Jak dodaje, budowa wejścia w tym miejscu pozwoli na ożywienie placu Hallera, który walczy o status salonu Nowej Pragi. Plac ma jednak służyć mieszkańcom, a nie jako parking.

Patrząc z perspektywy mieszkańców budynków zlokalizowanych przy ul. Jagiellońskiej i pl. Hallera, w których sąsiedztwie ma znaleźć się wejście, oznacza to blokadę osiedla przez samochody przyjezdnych – gości ogrodu. Przykładem jest ul. Ratuszowa, ul. Wybrzeże Helskie oraz rejon ronda S. Starzyńskiego, gdzie samochody parkują na każdym możliwym skrawku jezdni lub chodnika. Brak parkingów dedykowanych odwiedzającym Zoo sprawi, że praktyki te przeniosą się na ulice Nowej Pragi – osiedla, które od lat walczy z deficytem miejsc parkingowych – czytamy w piśmie, które radny wysłał do prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Przykład nielegalnego parkowania na ul. Wybrzeże Helskie

komunikacja-parkowanie-zoo-wybrzeze-helskie-b

komunikacja-parkowanie-zoo-wybrzez-helskie

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości

1 KOMENTARZ

  1. Moim zdaniem na ul. Jagiellońskiej od Ronda Starzyńskiego do Ratuszowej jest bardzo dużo miejsca żeby utworzyć parking, z którego by mogły korzystać osoby odwiedzające ZOO. Poza tym, wzdłuż ogrodzenia ZOO od strony Wisły zamiast bezsensownych słupków i zgody na parkowanie w weekendy na jednym z pasów ruchu wystarczyło by na części szerokiego w tym miejscu trawnika zrobić miejsca postojowe dla samochodów skośnie, dzięki czemu zmieściło by się o wiele więcej pojazdów. Trzecim miejscem, gdzie mógłby być zlokalizowany taki parking jest teren przy Wiśle za mostem Gdańskim, gdzie już w soboty i niedziele parkuje dużo samochodów osób odwiedzających ZOO.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.