poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Droga dojazdowa po remoncie

Wystarczyło zaledwie… 50 lat, aby kilkunastometrowa droga przy ulicy Darwina doczekała się remontu. Sukces należy przede wszystkim do Zarządu Wspólnoty Darwina 9a, ale swoją cegiełkę dorzucił też jeden z praskich radnych.

W pomoc członkom Wspólnoty zaangażował się radny Kamil Ciepieńko ze stowarzyszenia „Kocham Pragę”. Poniżej przedstawiamy treść interpelacji radnego:

„Począwszy od roku 2006 mieszkańcy nieruchomości przy ul. Darwina 9a bezskutecznie proszą o naprawę niewielkiego odcina drogi dojazdowej do przedmiotowej nieruchomości. Od prawie 50 lat droga nie była remontowana, a od ponad 10 lat jej stan znacznie się pogorszył i obecnie droga stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców.

Należy zwrócić uwagę, że zapadlisko, bo tak należy nazwać omawianą drogę dojazdową, w przypadku opadów deszczu czy śniegu uniemożliwia dojście do budynku – postępująca degradacja terenu sprawiła, że droga jest położona niżej niż ściek. Ogromne kałuże w przypadku nawet niewielkich mrozów zamieniają się w ślizgawkę, w efekcie droga staje się arcyniebezpieczna dla osób starszych.

Największym zagrożeniem jest kompletny paraliż komunikacyjny i blokada dojazdu do budynku samochodów służb miejskich. Zdarza się, że samochody zakleszczają się i nie mają możliwości wyjazdu bez uszkodzenia karoserii auta. Ponadto droga jest obudowana ciemnymi słupkami, które już wieczorem są niewidoczne, na czym cierpi karoseria samochodów.

Bardzo proszę o jak najszybszą reakcję i zorganizowanie potrzebnych środków, ponieważ obecny stan drogi uniemożliwia skuteczną interwencję straży pożarnej oraz karetek pogotowia, co może skończyć się tragicznie.”

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości