poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Drogowcy przebudują skrzyżowanie

Rada Warszawy zdecydowała o przebudowie niebezpiecznego skrzyżowania al. Solidarności i ul. Szwedzkiej. Inwestycja ma się zakończyć w 2018 r.

To skrzyżowanie, to dziś skomplikowany węzeł, w którym krzyżuje się kilka jezdni. Z al. Solidarności łączą się tu ulice Szwedzka, Wileńska i Kosmowskiej. Ze względu na układ jezdni, skrzyżowanie to jest niewydolne, a jego przekroczenie pieszo jest bardzo utrudnione, zaś przejazd rowerem – praktycznie niemożliwy.

Pozytywną decyzję w tej sprawie podjęła Rada Warszawy. – W 2017 r. planujemy opracować wariantową koncepcję zmian na skrzyżowaniu i dokumentację projektową. Przebudowa skrzyżowania mogłaby wówczas odbyć się w 2018 r. – mówią przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich. Dodatkowe środki, ok. 3 mln zł, będą pochodzić z programu rewitalizacji Pragi.

W ostatnich trzech latach (2014-2016) na skrzyżowaniu al. Solidarności – Szwedzka – Kosmowskiej doszło do 9 zdarzeń (3 wypadków i 6 kolizji). W wypadkach lekko ranne zostały 3 osoby, 1 osoba została ciężko ranna.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości