wtorek, 18 czerwca, 2024

Druga próba powołania burmistrza Pragi. Kim są kandydaci?

Udostępnij

Dziś radni Pragi-Północ podejmą drugą próbę powołania zarządu dzielnicy. Ostatnia zakończyła się fiaskiem. Na giełdzie kandydatów pojawiły się nowe nazwiska.

Radni powinni powołać burmistrza i jego dwóch zastępców w ciągu 30 dni od pierwszego posiedzenia rady dzielnicy. Jeśli tego nie zrobią – burmistrza wybierze prezydenta miasta. Termin mija 6 czerwca.

PRZECZYTAJ: Polityczna układanka na Pradze-Północ. Kto zostanie nowym burmistrzem dzielnicy

Wszystko wskazuje jednak na to, że liderzy Platformy Obywatelskiej i Lewicy porozumieli się w sprawie stanowisk w zarządzie. Tak jak już informowaliśmy, na czele zarządu najpewniej stanie Gabriela Szustek. Wciąż jednak nie wiadomo, kto obejmie stanowiska wiceburmistrzów. W gronie kandydatów pozostaje Sylwester Klimiuk (Lewica) oraz nowe nazwisko; Anna Tomaszewska (Lewica).

Termin i transmisja sesji

Sesja odbędzie się dziś o godz. 17.00 w sali Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy przy ul. ks. Ignacego Kłopotowskiego 15.

Transmisji sesji będzie prowadzona na stronie internetowej urzędu dzielnicy. Link do transmisji znajdziemy w menu głównym strony w zakładce „Władze Dzielnicy” w pozycji Transmisja Sesji Rady Dzielnicy Praga-Północ.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne