sobota, 13 kwietnia, 2024

Drugie życie świątecznych choinek

W najbliższą sobotę warszawscy leśnicy organizują zbiórkę choinek, które przez okres świąt stały w naszych mieszkaniach, w doniczkach. Żywe choinki zostaną ponowie posadzone.

Zbiórka będzie prowadzona 14 stycznia na parkingu przed wejściem do lasu Bródnowskiego (od strony zbiegu ulic Malborskiej i Kondratowicza), w godz. 9-13.

Zebrane drzewka zostaną zasadzone podczas dogodnych warunków pogodowych. Szanse na przeżycie drzewek zależą od dobrej kondycji przekazywanych świerków oraz od tego czy przebywały one krótko w wysokiej temperaturze w mieszkaniach. Istotny jest również stan korzeni – drzewka, które zostały wyhodowane w doniczkach mają dużo większą możliwość adaptacji do warunków leśnych. Leśnicy wśród zbieranych drzewek preferują świerka pospolitego.

Co z drzewkami ciętymi?

Cięte choinki można pozostawić w przydomowych i osiedlowych altankach śmietnikowych, z których zabierane będą w terminach odbioru odpadów wielkogabarytowych.

W kolejną sobotę (21 stycznia), choinki będą zbierane w lesie Bemowskim (w rejonie ul. Kampinoskiej, na tyłach MPO), a także w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej (przy ul. Rydzowej 1a).

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości