czwartek, 20 czerwca, 2024

Dwa głosy zachwiały Pragą

Udostępnij

Dziś o godz. 10 w sali konferencyjnej urzędu dzielnicy ponownie zbierze się komisja wyborcza, aby przeliczyć i podać ostateczne wyniki wyborów samorządowych na Pradze Północ.

Wiemy na pewno, że żadna z partii nie będzie w stanie rządzić sama. PiS dysponuje 9 mandatami, zaś PO zdobyło 6 mandatów. Partię będą więc musiały zabiegać o poparcie lokalnego komitetu: Praskiej Wspólnoty Samorządowej, która obecnie posiada 5 mandatów.

Te liczby mogą się jednak zmienić. Wczoraj po południu znaleziono dodatkowe głosy, które przemawiają na korzyć PO. Prawdopodobnie mandat na pierwszym okręgu (Golędzinów i Nowa Praga) straci w ten sposób Praska Wspólnota. Jej przedstawiciele już zapowiedzieli protest i będą żądali ponownego przeliczenia głosów, szczególnie, że o utracie mandatu zdecydowały prawdopodobnie dwa głosy.

Wiele nieprawidłowości odnotowano także podczas samych wyborów. W wielu przypadkach urny nie było prawidłowo zaplombowane, np. w komisji wyborczej nr 385 przy ul. Jagiellońskiej 7 wieko urny było zaklejone przeźroczystą taśmą. W komisji nr 392 przy ul. Otwockiej 3 zdublowano około 60 nazwisk wyborców. Większość członków komisji nie liczyła też odebranych karty do głosowania ufając, że dane podane na pudełkach odpowiadają liczbie kart w środku.

Co ciekawe, osobą, która była odpowiedzialna za wprowadzanie danych wyborczych do systemu był syn kandydatki PO z pierwszego miejsca na trzecim okręgu (Michałów i Szmulki).

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne