piątek, 14 czerwca, 2024

Dwa miesiące utrudnień na Stalowej. Drogowcy zazieleniają ulice

Udostępnij

Od czwartku mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami na ulicy Stalowej. Drogowcy rozpoczynają akcję zazieleniania ulicy. Utrudnienia na odcinku Inżynierska-Szwedzka potrwają dwa miesiące.

Do jesieni Stalowa wzbogaci się o ponad 30 drzew, a także mnóstwo krzewów i bylin. Zamontowanych zostanie też ok. 30 stojaków rowerowych i tyle samo ławek.

Chodniki zostaną rozebrane, a w ich miejscu pojawią się nowe trawniki i rabaty kwiatowe. – Chodniki będą zastąpione zielenią tylko tam, gdzie nie będzie to powodować utrudnień dla pieszych – zapewniają przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich.

Łącznie rozpłytowanych zostanie blisko 2300 mkw. nawierzchni. Zieleń pojawi się m.in. wzdłuż miejsc parkingowych oraz w narożnikach skrzyżowań. Zostaną też połączone ze sobą istniejące misy drzew, co ma sprawić, że rośliny będą miały zapewnione lepsze warunki do życia.

Utrudnienia w parkowaniu przy Stalowej

Przez najbliższe dwa miesiące z utrudnieniami muszą się liczyć kierowcy. Wyłączone z użytku zostaną miejsca parkingowe, aby zrobić miejsce dla sprzętu i robotników – Prace na ulicy Stalowej są podzielone na 6 części. Po zakończeniu prac na danym obszarze drogowcy przywrócą zwykłą organizację ruchu, w tym dostęp do miejsc parkingowych i przeniosą się na kolejny – mówi Jakub Dybalski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich.

Fot. ZDM

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne