czwartek, 13 czerwca, 2024

Dzień Dziecka w Koneserze. Impreza potrwa cały tydzień

Udostępnij

Kreatywne aktywności, zabawa klockami czy warsztaty plastyczne. Dzień Dziecka w Koneserze zapowiada się wyjątkowo, część atrakcji będzie bezpłatna i będzie z nich można korzystać przez cały tydzień.

– 1 czerwca to jedna z najważniejszych dat w kalendarzu, czyli święto wszystkich dzieci. To także niezwykły czas w Centrum Praskim Koneser, które co roku dba o to, by najmłodsi poczuli się wtedy jeszcze bardziej wyjątkowo. Nie inaczej jest w tym roku! Zwłaszcza że Dzień Dziecka w Koneserze rozpoczyna się już w sobotę, 25 maja, i potrwa ponad tydzień – do 2 czerwca 2024 roku – tłumaczą organizatorzy.

Wszystko rozpocznie się w przestrzeni Gama Concept, gdzie 25 maja wystartuje Strefa Zabawy LEGO®. Codziennie, do 2 czerwca, dzieci (rekomendowany wiek: 5-12 lat) będą mogły przenieść się do miejsc inspirowanych różnymi zestawami LEGO®. Czekają na nie ciekawe zadania i dużo klocków! Uwaga, dzieci mogą wziąć udział w wydarzeniu wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy uczestnik musi też posiadać własny, darmowy bilet – można go pobrać tutaj.

Przejazd kultowym, amerykańskim school busem

Specjalne aktywności na Dzień Dziecka przygotowało również miniciti. To zlokalizowane w Pasażu Konesera innowacyjne mini-miasto, w którym dzieci w wieku 7-15 lat wcielają się w różne role zawodowe, poznają tajniki wielu z nich, pracują na prawdziwych sprzętach i zarabiać miniasy (waluta miniciti). Swoje wynagrodzenie po odprowadzeniu podatków młodzi mogą wydać w miasteczkowym Sklepiku Marzeń, kupując prawdziwe produkty lub oszczędzić. W ramach biletu, którego cena zaczyna się od 59 zł za godzinę zabawy, na dzieci czeka też wyjątkowa atrakcja: przejazd kultowym, amerykańskim school busem.

Bilety do minicity można kupić w tym miejscu.

W mini-Strefie Relaksu na dzieci i całe rodziny czekają też leżaki, gigagry i gigakolorowanki, ekobalony, malowanie twarzy i inne atrakcje. A dodatkowo o doskonałą zabawę zadbają animatorzy miniciti i jego partnerów.

Bezpłatne warsztaty kreatywności

Coś specjalnego w przestrzeni eventowej Butelkownia, na terenie Centrum Praskiego Koneser (1-2.06), przygotowała ekipa Przerób-My – jej zdaniem Dzień Dziecka nie ma ograniczeń wiekowych i jest dla każdego. Trudno się z tym nie zgodzić! Letnie Targi Kreatywne to między innymi:

  • warsztaty projektowania stylowych dodatków;
  • ekogry i animacje z nagrodami;
  • pokazy DIY, podczas których będzie można dowiedzieć się jak odświeżyć stare meble;
  • gra terenowa z nagrodami.

Wstęp i udział w atrakcjach i warsztatach Przerób-My jest bezpłatny. Wydarzeniom towarzyszyć będą targi rękodzieła, rzemiosła i upcyklingu, na których będzie można kupić wyjątkowe rzeczy.

Z kolei w pracowni Minimal Line (1.06) na wszystkich najmłodszych czekają dwie tury warsztatów SENSO-PLASTYKA. W trakcie wydarzenia dzieci poznają różne narzędzia plastyczne i techniki artystyczne. W kameralnej grupie, miłej i swobodnej atmosferze będą miały możliwość uwolnienia swojej kreatywności. Koszt to 30 zł. Więcej informacji i zapisy: tutaj.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne