poniedziałek, 27 maja, 2024

Dzień Wyklętych na Pradze. Program obchodów

Udostępnij

W piątek na Pradze-Północ odbędą się obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiamy program praskich obchodów.

Główne uroczystości rozpoczną się około godz. 16.15 przy ul. Strzeleckiej 8 przed tablicą upamiętniającą Polskich Patriotów więzionych, torturowanych i mordowanych przez funkcjonariuszy NKWD i WUBP w latach 1944-1948. Wcześniej, o godz. 16 przy ul. Strzeleckiej 4 odbędzie się inscenizacja przedstawiająca wydarzenia historyczne z okresu walk podziemia antykomunistycznego.

Obchody zakończy uroczysta msza święta o godz. 18 w katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika przy ul. Floriańskiej 3.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła burmistrz Pragi-Północ Ilona Soja-Kozłowska i poseł Parlamentu Europejskiego Marek Jurek.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne