wtorek, 23 lipca, 2024

Ekologiczna dzielnica

Udostępnij

W najbliższy weekend Galeria Wileńska zaprasza na IV edycję akcji EkoPraga. W programie znajdą się m.in.: warsztaty pszczelarskie, eko-lekcje na wesoło z Profesorem Ekologii oraz quizy z nagrodami.

EkoPraga to wydarzenie edukacyjno-artystyczne, którego celem jest podniesienie świadomości proekologicznej wśród mieszkańców Pragi. Podczas ekoweekendu, w specjalnie zaaranżowanej strefie na pierwszym piętrze centrum, odbędą się warsztaty dla najmłodszych, podczas których będzie można poznać zasady dbania o środowisko. W programie znajdą się m.in. zajęcia pszczelarskie prowadzone we współpracy z firmą Pszczelarium. Najmłodsi dowiedzą się, jak ważną rolę pszczoły odgrywają w miejskim ekosystemie, a także – jak w kreatywny sposób wykorzystać produkty, które często uznawane są przez nas za śmieci. W kąciku kreatywnym dzieci – wykorzystując materiały odnawialne – będą mogły stworzyć własną latającą pszczołę, unikalny przybornik na biurko, grzechotki, podkładki pod kubek, a także karmnik dla ptaków.

Kolejną atrakcją będą sobotnie lekcje prowadzone przez „Profesora Ekologii”. To doskonała okazja, by dowiedzieć się, z czego składa się powietrze, którym oddychamy i jakie właściwości mają wchodzące w jego skład pierwiastki. Dodatkowo przez cały weekend w ekostrefie będą wyświetlane edukacyjne ciekawostki dotyczące ekologii i ochrony środowiska, na podstawie których zadawane będą pytania w quizach i konkursach z nagrodami. Do wygrania przewidziano m.in. słoiczki miodu praskiego, produkowanego przez pszczoły mieszkające w sześciu ulach na dachu Galerii Wileńskiej.

We współpracy z firmą Remondis Electrorecycling Sp. z o.o. w Galerii Wileńskiej zostanie, jak co roku przeprowadzona zbiórka elektrośmieci. Każdy, kto w ekologiczny weekend przyniesie do specjalnego kontenera ulokowanego na parkingu centrum odpady elektroniczne i będzie miał ze sobą Kartę Stałego Klienta Wileńskiej, otrzyma świeże zioła w doniczce.

Dodatkowo, wspólnie z portalem Ekologia.pl, zorganizowana zostanie wystawa na temat pszczół, na której zaprezentowanych będzie 10 zdjęć autorstwa użytkowników portalu.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne