środa, 17 lipca, 2024

Ekologiczna Praga w Galerii Wileńska

Udostępnij

To, że powinniśmy dbać o środowisko naturalne, wiemy wszyscy. Ale nie każdy z nas wie, że można się przy tym dobrze bawić! W najbliższy weekend w Galerii Wileńska na dzieci i dorosłych czekają ekologiczne atrakcje, m.in. tworzenie lasu w butelce, warsztaty z tworzenia ekobiżuterii i wspólne przygotowanie ekosukienki.

Galeria Wileńska po raz szósty stanie się ekologicznym centrum dzielnicy dzięki kolejnej edycji wydarzenia EKOPraga. Impreza łączy zabawę, sztukę i naukę, pokazuje jak łatwo i przyjemnie można dbać o środowisko. Uczestnicy, w specjalnie zaaranżowanej strefie na pierwszym piętrze galerii, będą się uczyć jak w kreatywny sposób wykorzystywać produkty, które według wielu osób straciły już swoją przydatność.

Pierwszy dzień będzie poświęcony sztuce dbania o środowisko. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach „Las w słoiku” i stworzyć swoje EKOdzieło, które zabiorą do domu. Dzieci będą miały okazję zabawić się w stolarzy i przy pomocy specjalnych maszyn, którymi nie można się skaleczyć, przygotują zabawki lub dekoracje do pokoju. Zarówno dzieci, jak i dorośli, będą też mogli spróbować swoich sił na rowerze, który zasili blender pełen składników do pysznych napojów.

Wydarzenia odbywające się drugiego dnia skupią się wokół EKOmody. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w organizowanych przez Dom Kultury Praga warsztatach i nauczyć się, jak samemu produkować naturalne kosmetyki, przerabiać stare T-shirty i tworzyć biżuterię.

Studentka mody ASP zaprojektuje też na oczach widzów sukienkę z papieru i „uszyje” ją razem z nimi. Umiejętność tworzenia biżuterii będzie można wykorzystać podczas konkursu ze stylistką Galerii Wileńskiej, która przygotuje trzy stylizacje, do których uczestnicy będą musieli dorobić pasujące dodatki.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę i niedzielę, 21 i 22 października, w godz. 12-18.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne