czwartek, 18 lipca, 2024

Ekologiczni na Pradze. Galeria Wileńska dla dzieci

Udostępnij

W najbliższą sobotę w Galerii Wileńska odbędzie się wydarzenie „Ekologiczni na Pradze”, podczas którego zaplanowanych jest wiele atrakcji związanych z ekologią. Jak zwykle nie zabraknie konkursów z nagrodami.

– Działania proekologiczne są jednym z priorytetów Galerii Wileńskiej. Promujemy transport publiczny, korzystamy z energii pochodzącej w 100 proc. z odnawialnych źródeł, ograniczamy zużycie energii poprzez stosowanie oświetlenia LED, na naszym dachu są zamontowane ule dla miejskich pszczół. Wydarzenie ekologiczne od lat jest stałym punktem w naszym rocznym kalendarzu – chcemy inspirować mieszkańców Pragi do pozytywnego działania – mówi Victoria Kiwior, marketing manager Galerii Wileńskiej.

Wystawa zagrożonych gatunków

Podczas wydarzenia ogłoszone zostaną też wyniki konkursu plastycznego dla dzieci, który został zorganizowany we współpracy z Warszawskim ZOO. Tematyka to „Zagrożone gatunki”, o których szczegółowo opowie przedstawiciel ogrodu zoologicznego. Będzie też można obejrzeć wystawę zdjęć przedstawicieli zagrożonych gatunków zwierząt.

Wydarzenie „Ekologiczni na Pradze” odbędzie 12 października w godz. 12:00-18:00. Będzie obejmować dwie strefy: główną strefę eventową na poziomie +1 galerii oraz strefę warsztatów kulinarnych na poziomie +2.

W głównej strefie będą się odbywać warsztaty kreatywne o tematyce ekologicznej: dzieci będą mogły tworzyć zielniki, zabawki „z niczego”, ekologiczne przypinki według własnego pomysłu. Dzięki współpracy z Fundacją Zmiana, która prowadzi m.in. projekt „Biblioteki Sąsiedzkie”, pojawi się też temat drugiego życia książek. Dzieci poznają technikę papier mache oraz mocno uruchomią wyobraźnię. Do dyspozycji wszystkich będą gry ekologiczne, a profesjonalny konferansjer zaprosi dzieci do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami przygotowanymi przez sklepy Galerii Wileńskiej.

Swoje stoisko zaprezentuje też hipermarket Carrefour, który poprowadzi warsztat z segregacji odpadów, przygotuje koło zagadek oraz grę wielkoformatową. Dzieci za udział w aktywnościach będą mogły odbierać drobne nagrody.

Pokazy kulinarne, degustacje

Na poziomie +2 Galerii Wileńskiej będą się odbywać warsztaty kulinarne Fundacji Szkoła na Widelcu. Edukatorzy zaproszą dzieci do fabryki domowej granoli, w której będzie można skomponować śniadanie według własnego pomysłu, a następnie zabrać je do domu. Elementem warsztatów będzie kącik edukacyjny, gdzie zostanie poruszona tematyka niemarnowania żywności. W strefie eventowej piętro niżej odbędzie się pokaz kulinarny połączony z degustacją, przygotowany przez kucharza i dietetyka współpracujących z fundacją.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny, nie są prowadzone zapisy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne