poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Ewakuacja mieszkańców z kamienicy przy Stalowej [ZDJĘCIA]

Budowa metra naruszyła konstrukcję kolejnej kamienicy na Nowej Pradze. Mieszkańcy zostali ewakuowani.

Kamienica przy ul. Stalowej 73 wraz z oficyną jest zamieszkana przez ponad 50 osób. Dotychczasowe analizy wykazały, że przebywanie w niej może być niebezpieczne. – Ryzyko było zbyt duże – tłumaczą decyzje o ewakuacji przedstawiciele urzędu dzielnicy. Mieszkańcy zostali przeniesieni do hotelu. Część z nich najbliższe dni spędzi u rodzin i znajomych.

Jak udało nam się ustalić, wiceprezydent miasta Michał Olszewski zadeklarował już, że praskie rodziny otrzymają mieszkania zastępcze na Woli i Bemowie. Część lokali mieszkalnych zapewni też dzielnica Praga-Północ.

W sierpniu br. podobna sytuacja miała miejsce w kamienicy przy ul. Strzeleckiej 46, zamieszkanej wówczas przez 30 rodzin. Stan budynku z powodu budowy pobliskiej stacji metra znaczenie się pogorszył.

Przedstawiciele służb nie są przekonani, co do losów pozostałych praskich budynków na trasie podziemnej kolejki. Szczególnie, że robotnicy nie uruchomili jeszcze tzw. kreta, czyli maszyny, która będzie drążyła tunel pod ulicami Nowej Pragi.

Na miejscu pojawili m.in. radni dzielnicy: Jacek Wachowicz i Kamil Ciepieńko. – Zostaliśmy zapewnieni, że proces ewakuacji przebiega bez zarzutów i wszyscy mieszkańcy otrzymają dach nad głową do czasu przydziału nowych mieszkań – mówi Wachowicz.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości