piątek, 14 czerwca, 2024

Godzina „W” na placu Wileńskim. Mieszkańcy pamiętają o bohaterach

Udostępnij

Dziś o godzinie 17 w całej Warszawie zostaną uruchomione syreny alarmowe, dla upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Mieszkańcy Pragi-Północ tradycyjnie już spotykają się na pl. Wileńskim, aby wspólnie oddać hołd bohaterom.

Najważniejszym momentem obchodów godziny „W” na Pradze-Północ jest wywieszenie przez kibiców warszawskiej Legii, na fasadzie Galerii Wileńskiej, wielkiej biało-czerwonej flagi. Płótno o wymiarach 15 na 18 metrów powstało w 2018 r. z inicjatywy radnego Kamila Ciepieńko. Flaga została uszyta z 270 m2 materiału dzięki wsparciu Galerii Wileńskiej oraz mieszkańców dzielnicy. W ubiegłym roku, by nadać jej szczególny wyraz, organizatorzy postanowili naszyć na niej znak Polski Walczącej.

Apel kibiców Legii

Kibice warszawskiej Legii apelują o godne zachowanie podczas minuty ciszy i absolutny zakaz używania fajerwerków i sztucznych ogni.

Wielka biało-czerwona flaga na pl. Wileńskim. Fot. Galeria Wileńska

Ręczne syreny alarmowe zostaną uruchomione w całym mieście. Na Pradze-Północ będzie to skrzyżowanie ul. Targowej i Kijowskiej. Sygnał będzie trwał minutę.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne