wtorek, 21 maja, 2024

GPC: Praska Rada Seniorów w rękach esbecji

Udostępnij

Na czele praskiej rady seniorów stoi były kapitan Służby Bezpieczeństwa (SB), donosi Gazeta Polska Codziennie. Informację GPC potwierdza Instytut Pamięci Narodowej.

Kapitan Dariusz Cecuda jest przewodniczącym Rady Seniorów Pragi-Północ. Rada jest organem doradczym, podobnie jak rada dzielnicy. Głównym celem tego gremium jest dbanie o interes praskich seniorów. Jak donosi gazeta, przewodniczący Cecuda w latach 1980-1988 pracował w kilku departamentach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL jako inspektor, wcześniej, w latach 70. był funkcjonariuszem MO. Informacje, na które powołuje się redakcja są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej IPN, w internecie.

W tych samych źródłach, które przytacza GPC, można też znaleźć informacje na temat rodziców Dariusza Cecudy, o których wiadomo, że również byli funkcjonariuszami organów bezpieki już w latach 60.

Jak udało nam się ustalić; nie wszyscy seniorzy zasiadający w radzie mieli świadomość przeszłości przewodniczącego Cecudy. Najbliższe posiedzenie rady seniorów odbędzie się 3 lipca w urzędzie przy ul. Kłopotowskiego.

źródło: Gazeta Polska Codziennie

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne