poniedziałek, 27 maja, 2024

Grupa teatralna aktorów i aktorek z zespołem Downa i autyzmem otworzyła na Pradze teatr

Udostępnij

Przy ulicy Skoczylasa na osiedlu Praga II swoją działalność rozpoczął Teatr 21. To grupa teatralna aktorów i aktorek z zespołem Downa i autyzmem. Miejsce ma służyć sztuce osób z niepełnosprawnościami.

Teatr 21 działa od 2005 roku. Założony początkowo jako amatorska grupa działająca przy szkole specjalnej, ewoluował w stronę profesjonalnego teatru zatrudniającego aktorów i aktorki z niepełnosprawnościami, głównie z zespołem Downa i autyzmem. W ostatnich latach jego działalność znacząco się poszerzyła. W ramach Centrum Sztuki Włączającej, powołanej przez Teatr 21, realizowane są m.in. działania związane ze studiami o niepełnosprawności, wydawane są książki, organizowane są spotkania, rozmowy, wykłady, występy gościnne; swoją sztukę tworzą i prezentują artyści oraz artystki również spoza zespołu Teatru 21.

Dziś, w sobotę 19 listopada, o godz. 17:00 aktorka Teatru 21 – Barbara Lityńska przygotowała dla wszystkich wieczór swojej poezji. W ramach otwarcia Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 swoje prace zaprezentują artystki Karolina Wiktor i Nadia Markiewicz.

W świeżo wyremontowanej przestrzeni na Skoczylasa organizatorzy stworzą także przestrzeń wystawienniczą, na którą składać się będą wybrane rekwizyty i elementy scenograficzne ze spektakli Teatru 21, które przybliżą gościom historię zespołu oraz sztukę jaką dotychczas stworzyli artyści z Teatru 21.

W niedzielę 20 listopada w godz. 16:00-18:00 zaplanowane są również oprowadzania po nowej siedzibie, które poprowadzą gospodarze nowej przestrzeni – aktorzy i aktorki Teatru 21.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Program Centrum Sztuki Włączającej / Teatr 21 jest współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne