czwartek, 18 lipca, 2024

Historyczny awans praskiej Jagiellonki

Udostępnij

Zawodnicy MKS Jagiellonka Warszawa zajęli 4. miejsce w Polsce, w Drużynowym Wieloboju w pływaniu, w kategorii dzieci w wieku 10 i 11 lat. Młodzi prażanie na co dzień są uczniami Szkoły Podstawowej nr 50 przy ul. Jagiellońskiej.

Zawody odbywały się w czerwcu, w całym kraju. Wzięło w nich udział ponad 180 klubów. Przez wakacje sędziowie z Polskiego Związku Pływackiego zliczali wyniki i punkty. – Nasza reprezentacja z rocznika 2009 oraz z rocznika 2008 zdobyła w tym podsumowaniu 4 miejsce – mówi trener Krzysztof Klepko. – To niesamowite osiągnięcie naszych młodych pływaków, jeszcze nigdy nie byliśmy tak wysoko sklasyfikowani!

Punkty dla MKS Jagiellonka w roczniku 2008 zdobywali: Zgoda Szymon, Wierciński Aleksander, Korczak Weronika, Kaniewski Dominik, Ślęzak Kamil, Niemczura Wiktor, Kowalska Edyta, Mrozowska Gabriela, Majewski Szymon, Czyżowicz Justyna oraz Stefańska Joanna.

Roczniku 2009 reprezentowali: Styś Zuzanna, Powierza Arkadiusz, Kobyliński Franciszek, Zgoda Bartosz, Tomaszewska Kaja, Trościańczyk Sonia, Matuszewski Maksymilian oraz Gawron Julita.

Za sukces drużyny byli odpowiedzialni trenerzy: Anetta Bugaj, Klaudia Płaneta, Michał Gozdalik, oraz Krzysztof Klepko.

Sobczak w kadrze narodowej

Polski Związek Pływacki powołał też Kadrę Narodową Seniorów i Juniorów, która będzie reprezentować Polskę do 2020 r. W kadrze juniorów znalazła się też Zofia Sobczak z praskiej „Jagiellonki”.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne