poniedziałek, 20 maja, 2024

Jacek Natroff nie żyje. Odszedł wybitny prażanin

Udostępnij

W poniedziałek 4 września 2023 roku zmarł Jacek Natorff. Pogrzeb odbędzie się 11 września w Warszawie na cmentarzu Stare Powązki.

Jacek Natorff urodził się w 1947 roku w Warszawie. Przez całe życie mieszkał w kamienicy przy ul. Targowej 86, angażując się w wiele inicjatyw związanych z historią warszawskiej Pragi.

Historia rodziny Jacka Natroffa, choć ciekawa, była jednak naznaczona wieloma przeciwnościami losu. – Elementem scalającym rodzinę zawsze jednak był dom – kamienica przy Targowej 84. Mieszkały w niej cztery pokolenia, pradziadkowie i dziadkowie, zarówno ze strony ojca, jak i mamy Jacka Natorffa. W okresie międzywojennym Natorffowie i ich krewni wynajmowali od właściciela sześć mieszkań – pisała Joanna Kiwilszo w artykule „Rodzina Natorffów” w Nowej Gazecie Praskiej.

Ostatnie pożegnanie Jacka Natorffa

Msza żałobna odbędzie się 11 września 2023 roku o godz. 11:00 w kościele św. Karola Boromeusza przy ul. Powązkowskiej 14. Po mszy odbędzie się złożenie do grobu rodzinnego na cmentarzu Stare Powązki.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne