wtorek, 23 lipca, 2024

Jagiellonka bije rekord Polski w pływaniu. Szymon Zgoda z medalem

Udostępnij

Zawodnik MKS Jagiellonka Warszawa i uczeń szkoły podstawowej na Pradze-Północ, Szymon Zgoda, został mistrzem Polski w pływaniu stylem grzbietowym na 200 metrów. Zgoda pobił też rekord Polski na tym dystansie.

Praska Jagiellonka walczyła o medale podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (14 lat), w Olsztynie. Szymon Zgoda w pływaniu stylem grzbietowym na 200 metrów zajął pierwsze miejsce z wynikiem 2:09:09, bijąc w ten sposób rekord Polski. Drugie miejsce zajął Krzysztof Łuszczyński (Dwójka Morena Gdańsk), trzecie Filip Polonius (KS Górnik Radlin).

Szymon Zgoda jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 50 im. Królowej Jadwigi przy ul. Jagiellońskiej.

To kolejne osiągnięcie Jagiellonki. Ponad rok temu pisaliśmy o sukcesie Zosi Sobczak, która ustanowiła rekord Polski w pływaniu na dystansie 50 metrów stylem motylkowym.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne