czwartek, 13 czerwca, 2024

Jak chłopaki ze Szmulek załatwili u burmistrza siatkę

Udostępnij

Historia, choć prosta, jest przykładem skutecznych działań mieszkańców. Burmistrz Dariusz Kacprzak, odpowiedzialny na Pradze za sport, kilka dni temu przyjął zaproszenie od praskiej Błyskawicy na mecz przy ul. Kawęczyńskiej. Jego wizytę postanowili wykorzystać młodzi mieszkańcy dzielnicy.

– Przyjechałem za wcześnie, dlatego postanowiłem wykorzystać chwilę i przyjrzeć się sportowemu zapleczu pobliskiego liceum przy ul. Objazdowej – mówi „Przeglądowi” burmistrz.
Na „szkole” burmistrza zaczepia grupa dzieciaków. Jego postać jest jeszcze nieznana, więc obecność wzbudza zainteresowanie.

– Przedstawiłem się i zapytałem, jak im się gra – opowiada Kacprzak. – Podeszli do mnie trochę nieufnie, czemu się nie dziwię, ale po krótkiej rozmowie szybko znaleźliśmy wspólny język.

Młodzi prażanie żalili się, że ich szkolne boisko jest w złym stanie, a leżące po drugiej stronie ulicy boisko ze sztuczną murawą jest dla nich zbyt drogie. Jednocześnie wyrazili zrozumienie, że budowa boiska na terenie szkoły jest dużym wydatkiem, a dzielnica ma pewnie wiele innych, ważniejszych problemów. – Byłem pozytywnie zaskoczony ich podejściem – mówi Kacprzak. – Prawdziwie obywatelska postawa tych młodych ludzi przekonała mnie, że trzeba im pomóc.

Burmistrz przedstawił pomysł dzielnicy na zagospodarowania terenu szkoły na cele sportowe. – To nie są jeszcze oficjalne informację, ale oni dowiedzieli się o nich pierwsi – mówi Kacprzak. – Zapytałem ich, co mogę dla nich zrobić teraz.

Dzieciaki po chwili zastanowienia odparły, że najbardziej potrzebują… siatki w bramce, tak żeby po każdym golu nie trzeba było daleko biegać po piłkę. Następnego dnia sprawa od burmistrza trafiła do Wydziału Sportu, a stamtąd do dyrekcji szkoły, która natychmiast zajęła się sprawą.

Na boisko z prawdziwego zdarzenia podwórkowej drużynie ze Szmulek przyjdzie pewnie jeszcze poczekać, ale pierwszy krok już za nimi.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne