poniedziałek, 15 lipca, 2024

Jesienna Praga rozkwitnie wiosną

Udostępnij

Na wiosnę przy ulicy Targowej i Kijowskiej zakwitnie prawie trzy tysiące tulipanów. Jeszcze tej jesieni na Pradze zostanie posadzonych ponad 90 drzew. Nie zabraknie też róż przy ul. Jagiellońskiej i w al. Solidarności.

Nasz portal dotarł do planów Zarządu Oczyszczania Miasta dotyczących jesiennych nasadzeń.

– Na terenie Pragi-Północ posadzone zostaną 92 drzewa – mówi Zofia Kłyk z ZOM. – Będą to m.in. grusze drobnoowocowe przy ul. Targowej, klony przy ul. Ratuszowej, robinie i jesiony przy ul. Kłopotowskiego, a także robinie przy ul. Stalowej.

Posadzonych będzie również 500 róż przy ul. Jagiellońskiej i w al. Solidarności, 240 sztuk irgi błyszczącej przy Dąbrowszczaków i Ząbkowskiej oraz 350 szt. jaśminowca i 100 szt. pnączy w parku Praskim.

– Myślimy też już o tym, aby Praga-Północ była piękniejsza i atrakcyjniejsza wiosną, dlatego już teraz przy zbiegu ul. Kijowskiej i Targowej posadzonych będzie ok. 3 tys. cebul tulipanów – mówi Kłyk.

 

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne