poniedziałek, 27 maja, 2024

Jest wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej na Pradze. Dla przewodniczącego rady, to może być koniec

Udostępnij

Do urzędu wpłynął wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy Praga-Północ. To kolejna już próba praskich radnych, której celem jest odwołanie przewodniczącego rady dzielnicy, a co za tym idzie, zmiana układu politycznego.

Pisaliśmy już o problemach praskich samorządowców, którzy od wielu miesięcy nie mogą doprosić się o zwołanie sesji w urzędzie dzielnicy. Odpowiedzialny za to, przewodniczący rady Ireneusz Tondera, zwołuje zdalne posiedzenia tłumacząc to pandemią COVID-19. Radny Tondera wie, że jeśli zwoła sesje w trybie stacjonarnym, czyli w urzędzie, zostanie natychmiast odwołany. Sesja w trybie zdalnym zapewnia mu dziś bezpieczeństwo.

– Wnosimy o przebieg sesji w trybie stacjonarnym lub zdalnym przy zastosowaniu systemu informatycznego umożliwiającego głosowanie tajne (…) – czytamy we wniosku grupy radnych. Radni wnioskodawcy załączyli też link do oferty systemów, które umożliwiają obsługę posiedzeń i przeprowadzenie zdalnego głosownia

W zaproponowanym porządku obrad znalazły się m.in. projekty uchwał w sprawie odwołania przewodniczącego i wiceprzewodniczącego rady.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne