czwartek, 18 lipca, 2024

Jeszcze w tym roku rusza budowa w Koneserze

Udostępnij

Za kilka dni w Koneserze rozpocznie się budowa czterech nowych budynków. Kolejne inwestycje przy ulicy Ząbkowskiej pochłoną blisko 90 mln euro.

Generalnym wykonawcą nowych budynków w części komercyjnej Konesera jest firma Hochtief Polska. Będzie odpowiedzialna za realizację trzech budynków biurowych z funkcją handlowo-usługową oraz budynku handlowo-usługowego. Zakres prac obejmuje wykonanie konstrukcji nadziemnej, architektury oraz wszystkich instalacji w części nadziemnej i podziemnej. Firma wchodzi na plac budowy w połowie listopada 2016 r., a zakończenie prac planowane jest na koniec 2017 r.

Jeszcze w tym roku zostanie też wybrany wykonawca pozostałych budynków części komercyjnej.
Koneser będzie centrum lifestylowym położonym w historycznej części warszawskiej Pragi. Obiekt o powierzchni 100 000 mkw. będzie oferował powierzchnie biurowe, handlowo-usługowe i mieszkaniowe. Będzie się tutaj mieścić m.in. hotel Moxy Warsaw Praga, Muzeum Polskiej Wódki, klub fitness Zdrofit oraz Centrum Medyczne Damiana wraz z apteką. W części biurowej będą miały swoje siedziby m.in. Kancelaria RK Legal, Dago Centrum, Clico i Energy Solutions. Na terenie Konesera już działa Campus Warsaw, inicjatywa Google dedykowana start-upom.

W Praskim Centrum Koneser nie zabraknie też restauracji i kawiarni.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne