sobota, 13 kwietnia, 2024

Jeszcze w tym roku rusza budowa w Koneserze

Za kilka dni w Koneserze rozpocznie się budowa czterech nowych budynków. Kolejne inwestycje przy ulicy Ząbkowskiej pochłoną blisko 90 mln euro.

Generalnym wykonawcą nowych budynków w części komercyjnej Konesera jest firma Hochtief Polska. Będzie odpowiedzialna za realizację trzech budynków biurowych z funkcją handlowo-usługową oraz budynku handlowo-usługowego. Zakres prac obejmuje wykonanie konstrukcji nadziemnej, architektury oraz wszystkich instalacji w części nadziemnej i podziemnej. Firma wchodzi na plac budowy w połowie listopada 2016 r., a zakończenie prac planowane jest na koniec 2017 r.

Jeszcze w tym roku zostanie też wybrany wykonawca pozostałych budynków części komercyjnej.
Koneser będzie centrum lifestylowym położonym w historycznej części warszawskiej Pragi. Obiekt o powierzchni 100 000 mkw. będzie oferował powierzchnie biurowe, handlowo-usługowe i mieszkaniowe. Będzie się tutaj mieścić m.in. hotel Moxy Warsaw Praga, Muzeum Polskiej Wódki, klub fitness Zdrofit oraz Centrum Medyczne Damiana wraz z apteką. W części biurowej będą miały swoje siedziby m.in. Kancelaria RK Legal, Dago Centrum, Clico i Energy Solutions. Na terenie Konesera już działa Campus Warsaw, inicjatywa Google dedykowana start-upom.

W Praskim Centrum Koneser nie zabraknie też restauracji i kawiarni.

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości

1 KOMENTARZ

  1. O koneserze ostatnio mówi się bardzo wiele. I rzeczywiście bardzo dużo się tam teraz dzieje, niektórzy wspominają że po zakończeniu prac będzie jeszcze długo oddziaływał na dalszy rozwój Pragi ponieważ przyciągnie wielu inwestorów którzy będą otwierać swoje firmy w okolicy kwartału. To naprawdę świetna wiadomość dla Pragi która już teraz przeszła ogromne zmiany jednak czeka na zdecydowanie więcej!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.