czwartek, 18 lipca, 2024

Jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego. Ile do wydania mają mieszkańcy Pragi?

Udostępnij

Za kilka dni startuje 10. edycja budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje projekty do 25 stycznia 2023 roku. Wyniki poznamy w lipcu. Sprawdziliśmy ile mieszkańcy Pragi-Północ będą mieli do wydania w jubileuszowej edycji budżetu.

Projekty do budżetu obywatelskiego można zgłaszać już od 1 grudnia 2022 roku. Urzędnicy z Pragi-Północ będą przyjmować projekty do 25 stycznia 2023. Później, aż do 4 maja, będą mieli czas, aby przeprowadzić ocenę projektów, czyli sprawdzić czy są możliwe do realizacji. Jeśli nie zgodzimy się z decyzją urzędu, wtedy możemy się odwołać. Mamy na to czas od 4 do 11 maja. Głosowanie na projekty rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Zwycięskie projekty poznamy 13 lipca podczas uroczystej gali.

Kwota w 10. edycji budżetu obywatelskiego na Pradze-Północ wynosi 2 637 105 zł.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne