piątek, 14 czerwca, 2024

Kibice podarowali bluzę

Udostępnij

Kibice z warszawskiej Pragi, 9 grudnia br. przekazali pracownikom Muzeum Warszawskiej Pragi niecodzienny eksponat – oryginalną bluzę „Warszawa-Praga Północ. Legia 1916”.

– Chcemy, aby mieszkańcy wiedzieli, że kibice Legii Warszawa, którzy mieszkają na Pradze, to młodzi i aktywni ludzie, dla których więzi z dzielnicą są bardzo ważne – mówią przedstawiciele kibiców. – Chcemy też w ten sposób przyczynić się do budowy naszego muzeum.

Od kilku lat prascy Legioniści biorą udział m.in. w obchodach rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Pradze oraz organizują dla dzieci i młodzieży bezpłatne bilety na mecze Legii. Są też autorami największego w Polsce napisu na murze „Legia”, który znajdował się na Rondzie Starzyńskiego. Podczas wyjazdowych meczów Legii na płocie otaczającym boisko wisi również ogromna flaga „Prażanie” na której znajduje się herb naszej dzielnicy.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne