piątek, 14 czerwca, 2024

Kierowcy bohaterzy z zajezdni Stalowa

Udostępnij

Warszawa po raz kolejny nagrodziła kierowców miejskich autobusów, którzy nie tylko rzetelnie wykonują swoje obowiązki, ale w każdej chwili gotowi są nieść pomoc poszkodowanym, chorym i słabszym. Spośród 63 osób, wybraliśmy tych, którzy pracują w zajezdni przy ul. Stalowej.

Przedstawiamy sylwetki tegorocznych kierowców, bohaterów.

Piotr Dudziński (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 17 sierpnia br.) Kierowca autobusu linii 210 udzielił pierwszej pomocy kobiecie, która zasłabła na przystanku Skibińskiego. Kobieta odmówiła interwencji pogotowia.

Dorota Górczyńska (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 26 marca br.) udzieliła pierwszej pomocy pasażerowi, który stracił przytomność. Opiekę przejęła wezwana załoga pogotowia. Do zdarzenia doszło na Augustówce, a pani Dorota prowadziła wówczas autobus linii 162.

Sławomir Gwiaździński (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 14 listopada br.) zauważył nieprzytomnego mężczyznę leżącego na podłodze kierowanego przez niego autobusu linii 111. Wezwał pogotowie i udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zbigniew Karczmarczyk (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 4 stycznia br.) Kierowca linii 527 podczas postoju na pętli Os. Derby był świadkiem potrącenia 60-letniej kobiety. Kierowca powiadomił służby, udzielił pierwszej pomocy i otoczył opieką poszkodowaną do czasu przyjazdu karetki.

Wojciech Kępczyński (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 8 grudnia 2018 r.) Kierowca autobusu linii 509 był świadkiem wypadku samochodów na skrzyżowaniu ulic Światowida i Ordonówny. Kierowca udzielił pierwszej pomocy poszkodowanym i czekał na przyjazd karetki pogotowia.

Marcin Knecht (zajezdnia „Stalowa”). 3 stycznia 2019 r. pasażer autobusu linii 170 po wyjściu z autobusu na przystanku Śnieżna zasłabł, dwukrotnie się przewrócił i doznał rozległych obrażeń głowy. Kierowca udzielił mu pierwszej pomocy przedmedycznej, wezwał pogotowie i oczekiwał na przyjazd karetki. 11 października 2019 r., jako kierowca linii 120 udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej kobiecie, która biegnąc przewróciła się i uderzyła głową o chodnik. Opiekę przejął wezwany zespół pogotowia. Do zdarzenia doszło w al. Solidarności.

Jacek Kozłowski (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 19 września br.) prowadząc autobus linii 500 zaopiekował się dzieckiem z niepełnosprawnością, które bez wiedzy rodziców wyszło z domu i zgubiło się. Rodzina wystosowała pisemne podziękowanie dla kierowcy.

Mariusz Krakowski (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 17 września br.). Kierowca autobusu linii 303 zauważył nieprzytomnego mężczyznę na przystanku Żubrowa UKSW. Otoczył go opieką i wezwał pogotowie.

Maciej Krześniak (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 19 marca br.). Udzielił pomocy pasażerowi który zasłabł w autobusie. Do zdarzenia doszło na ulicy św. Wincentego, a pan Maciej prowadził wówczas autobus linii 500.

Krzysztof Mańkowski (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 16 sierpnia br.). Kierowca linii 170 w rejonie pl. Hallera został powiadomiony o mdlejącym pasażerze. Kierowca udzielił starszemu mężczyźnie pierwszej pomocy i wezwał pogotowie.

Maciej Michalski (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 25 listopada br.). Kierowca autobusu linii 110 zaopiekował się sześciolatkiem będącym bez opieki i przekazał go wezwanemu patrolowi policji. Do zdarzenia doszło na pętli CH Łomianki.

Wojciech Paruch (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 14 września br.). Kierowca autobusu linii 731 zareagował na pobicie sześcioletniego dziecka przez matkę będącą pod wpływem środków odurzających. Powiadomił o sprawie napotkany patrol policji, który podjął interwencję. Do zdarzenia doszło na ulicy Modlińskiej.

Sebastian Przewoźnik (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 19 września br.). Kierowca autobusu linii 723 został powiadomiony o ataku padaczki młodego pasażera. Kierowca udzielił pomocy, zabezpieczył chorego i wezwał pogotowie. Do zdarzenia doszło na ulicy Modlińskiej

Arkadiusz Sawicki (zajezdnia „Stalowa”, 4 grudnia 2018 r. kierowca autobusu linii N01 dostrzegł młodego nieprzytomnego mężczyznę leżącego na przystanku Mehoffera. Powiadomił służby, udzielił pomocy i przekazał patrolowi straży miejskiej. 8 marca 2019 r. pan Arkadiusz prowadząc autobus linii N61 na ulicy Radzymińskiej zobaczył człowieka leżącego na przystanku Piotra Skargi. Kierowca powiadomił służby i otoczył nieprzytomnego mężczyznę opieką do czasu przyjazdu pogotowia.

Norbert Trautsolt (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 2 kwietnia br.). Kierowca linii 723 jadąc ulicą Piłsudskiego w Legionowie dostrzegł leżącą na jezdni kobietę, będącą ofiarą potrącenia. Kierowca udzielił jej pierwszej pomocy i wezwał pogotowie.

Jarosław Załoga (zajezdnia „Stalowa”, zdarzenie z 20 sierpnia br.). Kierowca linii 240 zauważył starszą kobietę, która przewróciła się na chodniku i doznała obrażeń głowy. Kierowca udzielił pierwszej pomocy i czekał na przyjazd pogotowia.

Fot. UM/R. Motyl

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne