niedziela, 14 kwietnia, 2024

Kino na Ząbkowskiej

Na jednej ze ścian kamienicy przy ul. Ząbkowskiej jeden z praskich radnych zaproponował wyświetlanie filmów. Pomysł spodobał się mieszkańcom, teraz trafi do zarządu dzielnicy.

Chodzi o ścianę kamienicę przy ul. Targowej 62, od strony ul. Ząbkowskiej. – Jednolita, pozbawiona reklam elewacja budynku, wydaje się być idealnym miejscem dla filmowej projekcji – mówi Kamil Ciepieńko, przewodniczący Komisji Kultury i Sportu.

Jak dodaje; filmy powinny być wyświetlane w czasie, kiedy ul. Ząbkowska będzie wyłączona z ruchu np. w weekendy, tak jak miało to miejsce w 2015 r. podczas wydarzenia „Otwarta Ząbkowska”.

– To nie będzie duże obciążenie dla budżetu dzielnicy – mówi Ciepieńko. – Potrzebne środki można zdobyć ze źródeł prywatnych, w zamian zaś, umożliwić sponsorom wyświetlanie krótkich treści na elewacji kamienicy. Tak jak w kinie. Zyskają wszyscy; mieszkańcy, lokalni przedsiębiorcy i dzielnica, o której będzie się mówić.

Sprawą otwartą pozostaje repertuar kina. – Przedwojenne i powojenne kino – proponuje radny. – Czarno-biały obraz będzie się dobrze komponował ze starymi kamienicami.

zabkowska-kino-sciana-d

Wizualizacja: Kamil Ciepieńko

Najnowsze informacje

Podobne wiadomości