środa, 17 lipca, 2024

Kulturalny lipiec w Domu Kultury Praga. Zobacz wydarzenia

Udostępnij

Przed nami kulturalny lipiec w Domu Kultury Praga. Sprawdźcie, co w najbliższych dniach wydarzy się w pałacyku Konopackiego przy ul. Strzeleckiej.

17, 31, środa, godz. 18:00, Pałacyk Konopackiego

Robimy przetwory – sąsiedzkie spotkania kulinarne
zapisy na strefazajec.pl

Warto robić własne przetwory – wtedy wiemy, z jakich składników i w jaki sposób zostały przygotowane. Wierzymy, że wspólna praca sprawia, że podtrzymujemy tradycje domowe, a podczas towarzyszących gotowaniu rozmów wzmacniają się więzi międzypokoleniowe.

3, środa, godz. 21:00, Pałacyk Konopackiego

„Rzymskie wakacje”
Kino letnie w Pałacyku
wstęp wolny

Jedna z najbardziej uroczych komedii romantycznych wszech czasów. Księżniczka Anna (Audrey Hepburn), zmęczona oficjalnymi obowiązkami, wymyka się pewnej nocy spod kurateli strażników, aby anonimowo przemierzać ulice Rzymu. Uwodzi amerykańskiego dziennikarza Joego Bradleya (Gregory Peck), który rozpoznaje w niej księżniczkę i postanawia to wykorzystać. Stopniowo jednak, wraz ze wzrostem wzajemnego zauroczenia, coraz trudniej mu pracować nad sensacyjnym artykułem.

6, sobota, godz. 11.00, Plaża Rusałka

„Skarb Piratów”
spektakl dla dzieci Teatru Wariacja we współpracy z Dzielnicą Wisła
wstęp wolny

To historia piratów poszukujących przygód na nieznanych morzach. Pewnego dnia znajdują na brzegu butelkę z mapą skarbów legendarnego Korteza. I tu rozpoczyna się zabawa, w której uczestniczą również dzieci. Majtek Gordon, jeden z piratów, ucieka z łajby kapitana Gwendolindy i spotyka na swojej drodze Krakena, potwora morskiego o łagodnym usposobieniu, który staje się jego przyjacielem. Gwendolinda zaś uczy się z dziećmi rozładowywać złość po stracie załogi. Gordon tymczasem podstępem zabiera Gwendolindzie mapę skarbów a nawet odbiera jej po potyczce na miecze ich wspólna kiedyś łódź i sam wyrusza na poszukiwanie skarbu Korteza. Gwendolinda nie poddaje się i wpław dociera pierwsza na Isla de Kataros, aby razem z dziećmi odszukać drogę do skarbu. Odkrywają wspólnie skrzynię Korteza, a w niej największy skarb piratów. Cóż to jest? Przekonacie się sami…

13, sobota, godz. 17.00, Plaża Rusałka

„O czym śpiewa rzeka?”
wieczór opowieści dla dorosłych z muzyką na żywo we współpracy z Dzielnicą Wisła
wstęp wolny

Zapraszamy na autorski wieczór opowieści Roksany Pietruczanis i Katarzyny Jackowskiej-Enemuo. Między wodą a lądem, między ziemią a niebem, tam, gdzie cicho szumią tataraki, tam, gdzie wierzba długimi włosami głaszcze taflę wody, tam, gdzie rzeka płynie leniwie i śpiewa pieśni zapomniane, my usiądziemy w kręgu przy ogniu, by snuć nić opowieści o wodzie jasnej i ciemnej, o wodzie żywej i martwej! A będą to piękne opowieści, utkane z miłości i ciepła, z zazdrości i smutku, z czarów i magii, a i ze zwykłych ludzkich trosk też. Będzie mrocznie, będzie troszkę strasznie, będzie zabawnie i, mamy nadzieję, wzruszająco i romantycznie.

13, sobota, godz. 21:00, Muszla koncertowa w Parku Praskim

„Green Book”
Kino letnie w Parku Praskim
wstęp wolny

Tony (Viggo Mortensen), drobny cwaniaczek z Bronxu, zostaje szoferem wybitnego, ekstrawaganckiego muzyka Dona Shirleya (Mahershala Ali). Razem wyruszają w wielotygodniowe tournée na południe Stanów Zjednoczonych. Są jak ogień i woda, wydaje się, że wszystko ich różni – z czasem jednak zaczną się przekonywać, że są do siebie bardziej podobni, niż im się wydaje. Ich wspólna, pełna przygód podróż, stanie się początkiem nieprawdopodobnej przyjaźni.

16, 23, 30, wtorek, godz. 17:00, Pałacyk Konopackiego

Dzieciakowy Klub Filmowy
Klasyczne filmy Walta Disneya
wstęp wolny

W wakacyjne wtorkowe popołudnia zapraszamy najmłodszych na spotkania z disneyowską klasyką. Będzie to okazja, aby poznać, albo – w przypadku rodziców – przypomnieć sobie najbardziej niezwykłe i wzruszające historie z dziejów światowego kina animowanego.

17, środa, godz. 18:00, Pałacyk Konopackiego

Klub Podróżnika
wstęp wolny

Klub Podróżnika – Na Szlaku Pozytywnej Energii zaprasza wszystkich miłośników podróży na kolejne spotkanie. Chcemy zrzeszać ludzi, których pasją są podróże; dzielić się swoimi doświadczeniami, relacjonować swoje wyprawy; prowadzić spotkania z podróżnikami, wymieniać się doświadczeniami i poradami, a także organizować wspólne wyjazdy lub spacery po Warszawie.

17, środa, godz. 21:00, Pałacyk Konopackiego

„Poprzednie życie”
Kino letnie w Pałacyku
wstęp wolny

Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadziła oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka.

18, czwartek, godz. 18:00, Pałacyk Konopackiego

Kolacja sąsiedzka w Pałacyku
wstęp wolny

Zapraszamy sąsiadów do wspólnego gotowania, a następnie na sąsiedzką kolację na naszym przepięknym tarasie. W pałacykowej kuchni zapewniamy składniki do dania głównego, ale byłoby fantastycznie, gdyby zechcieli Państwo przynieść na wspólny stół jakąś smakowitą sałatę albo drobne przekąski!

19, piątek, godz. 18:00, Pałacyk Konopackiego

Comfy Karaoke
wstęp wolny

Comfy Karaoke to wydarzenie, podczas którego każdy lubiący śpiewać może poczuć się dobrze. Jeśli chcesz przełamać strach przed występami na scenie, z nami możesz to zrobić w kameralnej atmosferze i przy niewielkiej widowni.

19, piątek, godz. 19:00 (do 09.08), Pałacyk Konopackiego

„Ocieplenie dresiarza”
wernisaż wystawy Sebka Gutowskiego

Mam 35 lat i jestem samoukiem. Na Pradze mieszkam od 2016 roku i od tego czasu maluję. Mam na koncie kilka wystaw m.in. w Towarzystwie Przyjaciół Pragi w ramach wydarzenia Stalowa Art Weekend czy na festiwalu KRAKERS Cracow Art Week, a także wystawy w Żywej Galerii przy Stalowej 52 i w W-Arte! przy Łowickiej 56/3, gdzie debiutowałem w 2017 roku. Serie moich obrazów dwukrotnie publikowano w magazynie Stoner Polski.

22, poniedziałek, godz. 18:00, Pałacyk Konopackiego

Napiszmy coś – warsztaty pisania
wstęp wolny

Piszesz teksty do szuflady? Od zawsze chcesz pisać, ale brakuje czasu, czujesz niemoc nad pustą kartką lub myślisz, że to nie dla Ciebie? Na warsztatach spotykamy się i piszemy. Wykorzystamy różne metody, będziemy przetwarzać różne idee, motywy, konwencje, będziemy też czerpać inspiracje od pozostałych członków grupy, z ich pomysłów, ich prawdziwych lub wymyślonych historii.

24, środa, godz. 18:30, Pałacyk Konopackiego

Otwarte spotkanie fotograficzne
wstęp wolny

organizator: Warszawskie Stowarzyszenie Fotograficzne FOTA
Na naszych spotkaniach dyskutujemy m.in. o tym co można zrobić, aby zdjęcie nabrało blasku. Pokazujemy techniki, komentujemy, wymieniamy poglądy i doświadczenia. Organizujemy też plenery i wystawy fotografii. Odwiedź nas i przekonaj się, jak gorące i inspirujące mogą być dyskusje pasjonatów fotografii.

27, sobota, godz. 21:00, Muszla koncertowa w Parku Praskim

„Matka siedzi z tyłu”
Kino letnie w Parku Praskim
wstęp wolny

Bezpretensjonalna czarna komedia, pełna wdzięku i poczucia humoru. Zrezygnowany, zrzędliwy Jon przemierza zardzewiałym samochodem Islandię z zamiarem spełnienia ostatniego życzenia matki. W dziwacznej podróży, w której spotka więcej osób niż przez ostatnie lata, towarzyszy mu pies, a na tylnym siedzeniu ciało niedawno zmarłej matki. Tylko czy Jon będzie potrafił sięgnąć po swoje, do tej pory marnowane, życie?

31, środa, godz. 21:00, Pałacyk Konopackiego

„C’mon C’mon”
Kino letnie w Pałacyku
wstęp wolny

Johnny (Joaquin Phoenix), nowojorski singiel, przemierza Amerykę z mikrofonem, pytając dzieciaki i młodzież o ich życie, marzenia, supermoce i plany na przyszłość. W Los Angeles odwiedza dawno niewidzianą siostrę (Gaby Hoffmann), która potrzebuje jego pomocy. Aby wesprzeć ją w opiece nad dziewięcioletnim synkiem (Woody Norman), Johnny zabiera go ze sobą do Nowego Jorku. Ich podróż okaże się lekcją cierpliwości, odpowiedzialności i dorosłości, której dziennikarz dotąd unikał.

Dom Kultury Praga w lipcu zaprasza też na

  • zajęcia wakacyjne: Joga, Pilates, Metoda Feldenkraisa
  • spotkania brydżowe z grupą Bez Atu – poniedziałki i środy w godz. 15:00-19:00
  • chillout w Pałacykowym ogródku

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Redakcja
Redakcja
Przegląd Praski. Prawy brzeg informacji

Wiadomości

Wiadomości lokalne