poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Kulturalny luty w Domu Kultury Praga. Koncerty, kino i wspólne gotowanie

Udostępnij

Przed nami kulturalny luty w Domu Kultury Praga. Sprawdźcie, co w najbliższych dniach wydarzy się w pałacyku Konopackiego i w budynku przy ul. Dąbrowszczaków.

 • 1 lutego, czwartek, 17:00

Dzieciakowy Klub Filmowy

„Pettson i Findus – mały kłopot, wielka przyjaźń”, reż. Ali Samadi Ahadi, Niemcy 2014, 86 min (4+). Wstęp wolny.

Czy gadający kot w zielonych ogrodniczkach może zostać przyjacielem człowieka? Jak to wszystko się zaczęło? Niesforny Findus trafia pod dach cichego Pettsona i wywraca jego spokojne życie do góry nogami, wypełniając dni opiekuna gwarem, śmiechem i przygodami. Nagła zmiana i wybryki kota wystawiają ich rodzącą się przyjaźń na próbę. Czy tak różne charaktery się dogadają?

 • 1, 8, 15, 22, 29 lutego, czwartek, godz. 18:00

Sąsiedzkie planszówki.

Wstęp wolny.

Jeśli masz na półce grę planszową, którą z jakiegoś powodu odłożyłeś, brakowało Ci chętnych do gry lub instrukcja była zbyt zawiła, skontaktuj się z nami, spróbujemy ją rozegrać. A może masz ochotę zagrać w coś, w co my aktualnie gramy? Zapraszamy!

 • 3 lutego, sobota, godz. 15:00-17:00

Bal kostiumowy dla dzieci

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 29 stycznia.

Zapraszamy na karnawałowy bal kostiumowy dla dzieci w Pałacyku Konopackiego. Obiecujemy świetną zabawę, dobrą muzykę i ciekawe animacje. W wybranym przebraniu Wasze dzieci poczują się jak bohaterowie swojej ulubionej bajki lub filmu. Świętujcie karnawał w swoim ulubionym Domu Kultury!

 • 4 lutego, niedziela, 18:00

„Nowe otwarcie”

Gościnny koncert Honoraty Zajączkowskiej

Wstęp wolny

Honorata Zajączkowska jest autorką piosenek, wokalistką i aktorką. Wspólnie z gitarzystą Tomaszem Kowolem prezentuje utwory z gatunku, który sama określa mianem „poetyckiego popu”. Jest to szeroko pojęta „piosenka z tekstem”, zawierająca zarówno nutę nostalgii, jak i szczyptę nonszalancji. „Nowe otwarcie” to zbiór kilkunastu utworów, które niosą nadzieję i zarażają pogodą ducha.

 • 6, 13, 20, 27 lutego, wtorek, godz. 18:00

Brydż od zera

z arcymistrzem Janem Chodorowskim

Wstęp wolny

Chciałbyś nauczyć się gry w brydża – od podstaw, od międzynarodowego arcymistrza? Zapraszamy na prowadzony przez Jana Chodorowskiego cykl wykładów i spotkań przy stolikach brydżowych. Poznaj od zera zasady, którymi rządzi się ta szlachetna gra karciana. Gra, która jest nie tylko znakomitą rozrywką, ale też bezkonkurencyjnym treningiem dla umysłu i pamięci.

 • 7, 21 lutego, środa, godz. 18:00

Sąsiedzkie spotkania kulinarne

Zapisy na strefazajec.pl

Warto samemu gotować i piec – wtedy wiemy, z jakich składników i w jaki sposób nasze jedzenie zostało przygotowane. Wspólna praca w kuchni sprawia ponadto, że podtrzymujemy tradycje domowe, wzmacniając przy tym więzi sąsiedzkie i międzypokoleniowe.

 • 8 lutego, czwartek, g. 19:00

Kino w Pałacyku

„Poznajmy się jeszcze raz”, reż. Nicolas Bedos, Francja 2019, 100 min

Wstęp wolny

Zagubiony w świecie nowych technologii rysownik komiksów Victor (Daniel Auteuil), nieoczekiwanie dostaje propozycję nietypowej podróży w czasie. Mężczyzna przyjmuje ją tym chętniej, że jego małżeństwo się sypie, a żona Marianne (Fanny Ardant) w niczym nie przypomina cudownej dziewczyny, w której kiedyś się zadurzył. Wybiera więc lata 70., by znów móc wejść do baru „Belle Epoque”, bezkarnie zapalić papierosa przy stoliku i z drżącym (po raz pierwszy od tak dawna!) sercem czekać, aż w drzwiach pojawi się rudowłosa dziewczyna, którą pokochał.

 • 9 lutego, piątek godz. 18:00

 „Jaki jest świat każdy widzi”

Wystawa fotografii Krzysztofa Gajewskiego.

Wstęp wolny.

Zdjęcia, które zobaczymy, powstały podczas wyjazdów Krzysztofa do Tajlandii, do której co roku ucieka przed zimą. Część wystawy to próba przyjrzenia się mieszkańcom Bangkoku i ich stylowi życia – codziennym czynnościom, sposobom zarabiania pieniędzy czy zwykłemu relaksowi. Mieszkańcy stolicy Tajlandii są uroczymi ludźmi, którzy na pierwszy rzut oka wydają się szczęśliwi i uśmiechnięci, chętnie pozują do zdjęć. Nic nie wskazuje na to, że pod powierzchnią może czaić się coś, czego na co dzień turyści nie widzą. Do tego podziemnego świata zabierze nas druga część wystawy.

Krzysztof Gajewski to mieszkaniec warszawskiej Pragi, reżyser, operator, montażysta, fotograf, grafik, plastyk. Absolwent Szkoły Wajdy, Warszawskiej Szkoły Fotografii, Studium Grafiki Collage. Autor filmów dokumentalnych, teledysków, wystaw fotograficznych, publikacji.

 • 9 lutego, piątek, godz. 18:00

Comfy Karaoke

zapisy na strefazajec.pl

Comfy Karaoke to wydarzenie, podczas którego każdy lubiący śpiewać może poczuć się dobrze. Jeśli chcesz przełamać strach przed występami na scenie, z nami możesz to zrobić w kameralnej atmosferze i przy niewielkiej widowni. Dbamy o komfort uczestników – każdy będzie miał możliwość pośpiewać piosenki różnych gatunków i wykonawców. To świetna okazja, by spotkać się w gronie osób, które łączy wokalna pasja.

 • 10 lutego, sobota 12:00

Dziecięca Scena Teatralna

„Palce lizać”

Bilety po 15 zł i 25 zł na biletyna.pl od 29 stycznia

Poznajcie bliźniaki Melę i Miłka! Wybierzcie się na pyszny spektakl dla małych i dużych smakoszy! Przedstawienie na podstawie książki autorstwa Dawida Chybalskiego to niebanalna historia, pełna gagów i dziecięcych pięknych serc. Na scenie będzie gwarno, wesoło i oczywiście muzycznie. Młodzi widzowie będą mieli okazję poznać tajniki pracy cukiernika i trudnej sztuki przyrządzania tortu oraz towarzyszyć wszystkim figlom. Urzekająca puenta udowodni, że zawsze warto mówić prawdę, nawet tę najtrudniejszą. Rekomendowany wiek: 4+.

Urodziny Pragi. Wspólne świętowanie 

Razem z Muzeum Warszawskiej Pragi zachęcamy do wspólnego świętowania z racji 376. Urodzin Pragi! Wszystkie wydarzenia na urodzinypragi.pl. Poniżej – nasza propozycja.

 • 10 lutego, sobota, 19:00

Boomers party | bal karnawałowy dla dorosłych

Wstęp wolny

Spędź ostatki w Pałacyku Konopackiego na… Boomers party! Świętuj z nami 376. Urodziny Pragi i daj się ponieść gorącym kawałkom z lat 80. i 90. puszczanym przez DJ Kwazara, w międzyczasie popijając bezalkoholowego drinka przygotowanego przez profesjonalnego barmana. W tym czasie Twoimi dziećmi od 5 do 12 roku życia zajmie się nasza animatorka.

DJ Kwazar – czołowy zawodnik praskiej drużyny rozrywkowej jako zacięty bazarkowicz, zgrywus, pocieszny kurator, wyluzowany inżynier dźwięku, DJ i poginacz w kapeli Kosmiczni Warszawa. Cóż za radość, jakaż zabawa, gdy z głośników Kwaz co nada!

 • 15 lutego, czwartek, 17:00

Dzieciakowy Klub Filmowy

„Sonia”, reż. Lena Hanno Clyne, Catti Edfeldt, Szwecja 2016, 79 min (7+)

Wstęp wolny.

Siedmioletnia Sonia po raz pierwszy nocuje poza domem. U Celestyny, jej nowej koleżanki, wszystko jest całkiem inne, odrobinę magiczne, kolory dziwnie różowe, a korytarze ogromne. Drzwi jest mnóstwo, a za każdymi kryją się rzeczy osobliwe i trochę niepokojące. To będzie długa noc, a Sonia nieprędko zaśnie. Na szczęście dzięki parze wyjątkowo rozmownych borsuków ta noc będzie pełna niezapomnianych przygód.

 • 16 lutego, piątek, godz.20:00

Open stage

M65 Jazz Kwadrat

M65 Jazz Kwadrat to kwartet jazzowy, który powstał w 2023 roku. Jego członkowie wywodzą się z różnych środowisk, ale łączy ich wspólna pasja do jazzu. Ich wykonania charakteryzuje duża różnorodność styli: od szybkiego swinga i samby, do leniwego bluesa i spokojnej ballady jazzowej. Program koncertu to kompozycje wielkich twórców jazzu, takich jak Wayne Shorter, Hank Jones, Bronisław Kaper, Cole Porter, Joseph Kosma, George Gershwin i inni w autorskich aranżacjach.

 • 17 lutego, sobota, 11:00

Reportażowy Klub Książki | „Chłopki…”

Wstęp wolny

Zapraszamy wszystkich miłośników dobrego reportażu i dobrej literatury do Reportażowego Klubu Książki. Przeczytaj proponowaną na dany miesiąc książkę i przyjdź o niej z nami porozmawiać. Bardzo czekamy na nowych uczestników naszych dyskusji! Tym razem podyskutujemy o jednej z najgłośniejszych polskich książek ubiegłego roku – „Chłopkach: opowieści o naszych babkach” Joanny Kuciel-Frydryszak.

 • 21 lutego, środa, 18:00

Klub Podróżnika

Wstęp wolny

Klub Podróżnika – Na Szlaku Pozytywnej Energii zaprasza wszystkich miłośników podróży na kolejne spotkanie. Chcemy zrzeszać ludzi, których pasją są podróże; dzielić się swoimi doświadczeniami, relacjonować swoje wyprawy; prowadzić spotkania ze znanymi i mniej znanymi podróżnikami, wymieniać się doświadczeniami i poradami związanymi z podróżowaniem, a także organizować wspólne wyjazdy lub spacery po Warszawie.

 • 22 lutego, czwartek, 19:00

Kino w Pałacyku: Klasyka filmu

Wstęp wolny

Dobrze jest oglądać stare filmy, a jeszcze lepiej oglądać je na dużym ekranie i w towarzystwie. Pokazy „Klasyka Kina” są dla wszystkich, którzy już lubią stare filmy, jak też tych, którzy na razie nie lubią, ale chcą się przekonać, dlaczego do pewnych tytułów wciąż się wraca po tylu latach, dlaczego te filmy wciąż śmieszą, ekscytują i wzruszają. Każdy pokaz będzie poprzedzony krótką prelekcją, a po filmie chętnych zapraszamy do rozmowy. „Klasyka Kina” pomoże Ci odkryć Twój nowy ulubiony film.

 • 24 lutego, sobota godz.12:00

Dziecięca Scena Muzyczna

FRAGILE

bilety po 15 i 25 zł na biletyna.pl od 12 lutego

FRAGILE to nieprzypadkowe spotkanie dwojga przyjaciół i artystów – Jolanty Kossakowskiej i Gwidona Cybulskiego. Kluczem doboru repertuaru Fragile jest tematyka i klimat utworów. Inspiracją są melancholijne melodie i pieśni z Mazowsza i z Afryki Zachodniej. Kompozycje duetu to dialogi na skrzypce i zachodnioafrykańskie ngoni, to dwugłos wyśpiewujący tęsknotę za bezkresną sawanną, za równiną usłaną polami i łąkami, za bliskością i zachwytem nad „tu i teraz”, utraconym w pogoni za światem. Artyści opowiadają muzyką o tych wszystkich uczuciach, które nosimy ukryte w sercu i które najlepiej byłoby oznaczyć etykietą „Fragile” – Uwaga! Kruche! Ostrożnie!

Marzec w Domu Kultury Praga. Zapowiedź

Warsztaty wiosenne

Zapraszamy na zajęcia stałe (m.in.): Gordonki, MasterKids – zajęcia sensoplastyczne, Programowanie, Język angielski dla dzieci i młodzieży, Język angielski z wykorzystaniem Minecraft, Rysunek artystyczny i szkic architektoniczny, Latin Flow.

Liczba miejsc na wydarzenia darmowe i z zapisami ograniczona. Program może ulec zmianie.

W Pałacyku Konopackiego działa Miejsce Aktywności Lokalnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zorganizować działanie dla sąsiadek i sąsiadów, napisz do nas na mal@dkpraga.pl.

Grupa brydżowa „Bez atu” zaprasza na wspólną grę w każdą środę i piątek w godz. 15:00-20:00.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne