niedziela, 14 lipca, 2024

Kulturalny marzec w Domu Kultury Praga. Repertuar

Udostępnij

Przed nami kulturalny marzec w Domu Kultury Praga. Sprawdźcie, co w najbliższych dniach wydarzy się w pałacyku Konopackiego i w budynku przy ul. Dąbrowszczaków.

do 17 marca 2023 roku:

Open Stage

Zapraszamy zespoły, grupy i indywidualnych twórców (od 16 do 36 roku życia) chcących zaprezentować się szerszej publiczności. Udostępnimy naszą salę widowiskową na różne dziedziny sztuki, m.in. muzykę, teatr, taniec, estradę.

Obsługa techniczna, promocja wydarzeń i wsparcie merytoryczne będą leżały po naszej stronie. Do Was należy pomysł i wykonanie. Pokażcie swoją twórczość praskiej (i nie tylko) społeczności!

Więcej szczegółów w regulaminie na dkpraga.pl. Czekamy na Wasze zgłoszenia do 17 marca!

3, 10, 17, 24 marca 2023 roku

Warszawskie Art Tours | Варшавський арт-тур

Cykl oprowadzań po wystawach w języku ukraińskim. Wstęp wolny

Razem z Viktorią Burlaką – znaną ukraińską kuratorką sztuki współczesnej – zapraszamy na cykl spacerów po muzeach i galeriach, połączonych z oprowadzaniem. Cykl to także rodzaj arteterapii – nie trzeba być super-estetą lub estetką, aby cieszyć się pięknem sztuki współczesnej. Spotkania prowadzone są w języku ukraińskim.

Разом із Вікторією Бурлакою – відомою українською кураторкою сучасного мистецтва. Запрошуємо на серію прогулянок музеями та галереями в поєднанні з екскурсіями. Цикл також є своєрідною арт-терапією – не обов’язково бути суперестетом чи естетом, щоб насолодитися красою сучасного мистецтва.

4, 11, 18, 25 marca 2023 roku

„Design i sztuka”. Kurs dla młodzieży

Zapraszamy na kurs projektowania z artystką i projektantką Halyną Dudar. Zaprojektujecie własny dom lub kolekcję ubrań, poznacie trendy we współczesnym projektowaniu przy użyciu ogólnodostępnego programu Canva. W trakcie kursu będziemy pracować także nad własnym portfolio. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież ukraińską. Zapewniamy tłumaczenie na język polski. Zajęcia odbywają się bezpłatnie.
Zapisy na promoukr@dkpraga.pl

5, 12, 19, 26 marca, godz. 12:00

„Instrukcja obsługi Pragi”

W jaki sposób możemy odkryć dzielnicę, która od niedawna stała się naszym nowym domem? Co nam daje ta świeża perspektywa? Albo – jak możemy dzielić się naszą oswojoną, udomowioną i dobrze rozpoznaną przestrzenią z nowymi mieszkankami i mieszkańcami Warszawy? Przyjmując te dwie perspektywy – nowoprzybyłych i tych już dobrze zadomowionych w naszej dzielnicy – spróbujemy stworzyć „Instrukcję obsługi Pragi”. W formie spacerów i uważnego przyglądania się przestrzeni, a następnie twórczego tworzenia subiektywnej mapy i przewodnika, razem z artystką Halyną Dudar opracujemy miniprzewodnik w formie ZIN-a. Wszystkie techniki dozwolone!
Zapisy na promoukr@dkpraga.pl

5 marca, godz. 17:00

Dźwiękoterapia / Звукотерапія
dla dorosłych / для дорослихax

Bilety po 30 zł na biletyna.pl Zapraszamy do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej, czyli terapii dźwiękiem. Wasze pozytywne opinie inspirują nas do dalszego działania!

Dźwiękoterapia to uzdrawianie naszego ciała przez wibracje dźwięku, uwolnienie napięć umysłowych oraz cielesnych, rozluźnienie i zanurzenie w głąb siebie. Używając takich instrumentów jak: misy tybetańskie, strumok, dzwonki Koszi, Divya oraz głos poprowadzimy Was do stanu harmonii, relaksu i wewnętrznego spokoju.
Prowadzenie: Alona Kayuczko i zespół.

Любі друзі, запрошуємо вас до Палацику у вже улюблену вами подорож звукотерапією, або популярно називаючи – Sound Healing. Ваші відгуки надихають нас продовжувати!
Зцілення звуковими вібраціями нашого тіла, вивільнення з нього напруження, надлишкових потенціалів, глибоке розслаблення, занурення в себе та свій стан…
Разом з провідниками ви відправитесь у глибоку подорож до себе.

З ВАМИ БУДУТЬ: Альона Каючко і компанія.

zajecia
Zajęcia z dźwiękoterapii dla dorosłych w Domu Kultury Praga.

6, 13, 20, 27 marca, godz. 12:00

Kurs brydża sportowego
poziom średniozaawansowany
wstęp wolny

10 marca, godz. 18:00

„Cześć, to ja”
otwarcie wystawy kolażu
wstęp wolny

„Na początku Wielkiej Wojny osobiście uświadomiłam sobie, że wszystkich nas łączy ta sama tragedia, ale każdy z nas ma swoją własne nieszczęście i sposób, jak ją przezwyciężyć. „Jestem”, „Istnieję”, „Chcę żyć” – to stwierdzenia, które pomagają zakorzenić się w rzeczywistości, aby nie zatracić swojej tożsamości, nie dać się pochłonąć nienawiści do wroga. Wszyscy zdaliśmy sobie sprawę, że jego jedynym celem jest zniszczenie nas, podczas gdy naszym celem jest tworzenie nowych siebie, silniejszego państwa w warunkach społecznego zapotrzebowania na sprawiedliwość” – Olga Drozd, jedna z twórczyń wystawy.

Перед усіма українцями повстали питання: хто ми, яке наше місце у цьому історичному моменті, що розгорнувся вже на понад рік. На початку Великої війни, особисто я усвідомила, що трагедія у нас одна на всіх, а от біда та історія, як подолати її – у кожного своя. «Я є», «Я існую», «Я хочу жити» – це ствердження які допомагають вкорінитись в реальності. Щоб не загубити свою особистість, щоб не бути поглинутим ненавистю до ворога. МИ всі вже усвідомили – що єдина мета ворога – нас знищити, наша ж мета творити нових себе, сильнішу державу в середовищі суспільного запиту на справедливість. Отже, нумо знайомитись. Роботи художників голосніші за будь-які слова, просто зупинись біля них та подивитись в «очі» незнайомцям. Покищо незнайомцям.

11 marca, godz. 11:00

Dźwiękoterapia / Звукотерапія
dla dzieci z opiekunami / для дітей з вихователями
bilety po 30 na biletyna.pl

Tym razem zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 14 lat lub dzieci z opiekunami do wspólnej relaksującej podróży dźwiękowej. Podczas zajęć prowadzący grają na różnych harmonizujących instrumentach muzycznych, a dzieci relaksują się, wyciszają, a także poznają nowe dźwięki i ciekawe instrumenty muzyczne, zaczynają pracować z uwagą, czują i poznają siebie.

Prowadzenie: Alona Kayuczko i zespół. Alona to joginka z Czernihowa, prowadząca kręgi kobiece, extatic dance, zajęcia z jogi.

Друзі, запрошуємо ваших милих діток для нас на звукотерапію!
Звукотерапія для дітей – це сеанс, в якому приймають участь діти від 4 до 14 років, або діти з опікунами, максимальною тривалістю 40 хвилин. Під час сеансу провідник грає на різних гармонізуючих музичних інструментах, а дітки слухають.

Проводять практику : Альона Каючко і компанія.

Альона – педагог за освітою, йогиня з міста Чернігів, провідниця жіночих кіл, екстатік-денс, організаторка розвиваючих оздоровчих заходів.

ЗАПИС через сайт Biletyne. Запич потрібний, кількість учасників обмежена простором.

18 marca, godz. 12:00

„Pchła Szachrajka”
Dziecięca Scena Teatralna
bilety po 20 zł (dorosły), 10 zł (dziecko) na biletyna.pl od 8 marca.

Przygody najsprytniejszej pchły na świecie – Pchły Szachrajki – ujęte w niezwykle poetycką bajkę, która nie tylko bawi, ale i uczy.

Pchła Szachrajka autorstwa Jana Brzechwy na trwałe zapisała się w kanonie lektur kierowanych do najmłodszych czytelników, ale – ze względu na uniwersalne prawdy, jakie przekazuje – znajduje popularność nawet wśród starszych odbiorców. Ta pisana wierszem karykatura ludzkich przywar i wad, okraszona nieokiełznanym dowcipem i satyrą, stanowi jednocześnie zbiór mądrych rad, które wraz z wiecznie aktualnym morałem skłaniają widzów do szczerej refleksji.

Adaptacja książki Jana Brzechwy to teatralna wersja przewrotnej historii, z nasyconą kolorami scenografią, wartkimi dialogi i dynamiczną akcją.

Dla dzieci od 3 roku życia. Obsada spektaklu: Anna Toporski, Łukasz Schmitd.

25 marca, godz. 18:00

„REJS” Spektakl dyplomowy Szkoły Machulskich
darmowe wejściówki na biletyna.pl

Marek Piwowski napisał o swoim filmie, kultowym „Rejsie” z 1970 r., że „mniej chodziło o przekazanie informacji, a bardziej o sposób przekazywania, o pewną „mękę” formułowania przekazu”. W tytułowy rejs wypłynęła wtedy grupa naszych rodaków, reprezentujących społeczeństwo, jego poziom, marzenia i specyfikę. A kogo moglibyśmy zaobserwować na rejsie dziś? Nie tylko na rejsie po Wiśle, ale po świecie, bo w końcu otworzyliśmy się podobno na świat? Czy jesteśmy dziś lepsi? Mądrzejsi? Bardziej aktualni? Czy mniej męczymy się nad sformułowaniem przekazu? No i czy tamten „Rejs” to już tylko relikt dawnych, słusznie zapomnianych czasów? Przekonajmy się!

Brydż

Grupa brydżowa „Bez atu” zaprasza na wspólną grę w każdy wtorek, środę i piątek od godz. 15:00 do 20:00 oraz na Taniec uzdrawiający dla seniorów w piątki o 13:45.
Zapraszamy na zajęcia stałe (m.in.): Connected Dance, Zumba Gold, indywidualne zajęcia aktorskie z Piotrem Bulcewiczem, Grafikę warsztatową oraz MasterKids – zajęcia sensoplastyczne dla dzieci”. Zapisy: www.strefazajec.pl

Liczba miejsc na wydarzenia darmowe i z zapisami ograniczona. Program może ulec zmianie.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Kamil Ciepieńko
Kamil Ciepieńkohttps://kamilciepienko.pl/
Redaktor i twórca Przeglądu Praskiego. Publicysta i samorządowiec. Radny dzielnicy Praga-Północ od 2010 r. Z Pragą jest związany od pierwszych dni życia. Fundator i prezes Fundacji Praga Pomaga.

Wiadomości

Wiadomości lokalne