czwartek, 18 lipca, 2024

Lato Konesera nie zwalnia tempa. Sierpień na Pradze pod znakiem rozrywki i kultury

Udostępnij

Spektakle teatralne, seanse filmowe, warsztaty kreatywne i wystawy. Druga połowa wakacji w Centrum Praskim Koneser to moc atrakcji dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Sierpień w Centrum Praskim Koneser to mnóstwo propozycji dla najmłodszych. W sobotnie popołudnia będą mieli szansę zobaczyć w akcji prawdziwych mistrzów sztuki cyrkowej i iluzji w ramach Letniej Akademii Magii i Ściemy (wstęp wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy na akademia.magii.i.sciemy@gmail.com):

  • Po drugiej stronie lustra” – m.in. warsztaty hula-hoop i klaunady (31 lipca, godz. 13.00-16.00);
  • Praga płonie” – m.in. pokazy połykania ognia, płonących lin oraz… balonów (7 sierpnia, godz. 13.00-15.50);
  • Iluzja artystyczna” – m.in. warsztaty diabolo (14 sierpnia, godz. 13.00-15.50);
    „Romantyczny dzień magiczny” – pokazy akrobatyczne, warsztaty taneczno-ruchowe (21 sierpnia, od godz. 13.00);
  • Lemowe drogi” – warsztaty i pokazy iluzjonistyczno-cyrkowe (28 sierpnia, godz. 13.00-15.50).

Równie ciekawie prezentuje się repertuar niedzielnych wydarzeń. Do końca wakacji odbędą się cztery bezpłatne spotkania z cyklu Małej Letniej Akademii Teatralnej:

  • Teatr Kamishibai” Małego Teatru Ilustracji (1 sierpnia, godz. 12.00),
  • Alibajda” (8 sierpnia, godz. 12.00)
  • Bajki na pomoc” (15 sierpnia, godz. 12.00)
  • Laboratorium Opowieści „I co było dalej” oraz „Ssaki, ptaki, teatralne draki” – warsztat Teatru Guliwer (22 sierpnia, godz. 13.00).

A to nie koniec atrakcji dla najmłodszych. We wtorki (godz. 16.30-18.30) odbywają się cykliczne warsztaty artystyczne przygotowane przez Dom ze Sztuką, Galerię Michała Torzeckiego i Art Sułek Space (bezpłatne, obowiązują zapisy). Przez cały czas dostępne są cieszące się niesłabnącą popularnością gigagry.

Beksiński i Banksy na Pradze

W sierpniu, aż do 5 września, zwiedzać można dwie ekspozycje organizowane na terenie Centrum Praskiego Koneser. To największa wystawa czasowa malarstwa wybitnego Zdzisława Beksińskiego „Beksiński w Warszawie” i jedyny w Polsce przegląd twórczości ikony street artu – Banksy’ego („The Art of Banksy. Without Limits”). Temu pierwszemu wydarzeniu, w niedzielę (8 sierpnia, godz. 19.00), towarzyszyć będzie spotkanie „Beksiński: Przyjaciele i znajomi”, w którym wezmą udział Elżbieta Dzikowska, Andrzej Pągowski, Michał Glinicki i Tadeusz Nyczek (wstęp wolny). Oprócz tego, spacerując po placu Konesera warto zwrócić uwagę na efektowne prace powstałe w ramach Urban Art Area, a także nabyć nietuzinkowe dzieła w Urban Art Concept Store. Ciekawą propozycję stanowi też wystawa „Cały ten Zgiełk”, podczas której prezentowana jest kolekcja Jurka Owsiaka. Czwartki to z kolei niezmiennie koncerty muzyki klasycznej, prowadzone przez cenionego muzykologa, Jana Popisa.

Druga połowa Lata Konesera minie również pod znakiem Kina PoWarszawsku. 6 sierpnia (piątek, godz. godz. 18.00-21.00) przy okazji wyświetlania filmu Andrzeja Wajdy „Niewinni Czarodzieje” Łukasz Ostoja-Kasprzycki i Wojciech Friedmann opowiedzą o gastronomii i klubach dawnej Warszawy. Tydzień później (13 sierpnia, godz. 18.00-21.00) na placu Konesera będzie można zobaczyć inny kultowy obraz, czyli „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz?” i dowiedzieć się co nieco o przestępczości w stolicy lat minionych. Nie lada gratka czeka także na wielbicieli komedii. 12 sierpnia (godz. 20.30) w Centrum Praskim Koneser odbędzie się Before przed Polskim Festiwalem Stand-upu. Wystąpi Cienqi Stand-up, Mike Topolski i zaproszeni goście (wstęp wolny).

A na deser coś dla dorosłych i dla dzieci – bezpłatne, plenerowe spektakle Och-Teatru i Teatru Polonia: „Flamenco namiętnie” (17 sierpnia, wtorek, godz. 18.00), „Czerwony kapturek” (20 sierpnia, piątek, godz. 18.00); i 2 000 000 kroków” (24 sierpnia, wtorek, godz. 18.00).

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Dołącz do nas i śledź portal Przegladpraski.pl codziennie na Facebook/Przegladpraski

Wiadomości

Wiadomości lokalne